Насалик розраховує на запуск «Карпатнафтохіму» після скасування акцизу на ЗВГ для його потреб

26.12.2016

Міністр енергетики та вугільної промисловості України Ігор Насалик розраховує, що робота ТОВ «Карпатнафтохім» (Калуш Івано-Франківської обл.) відновиться після скасування Верховною Радою акцизу на зріджений газ і деякі види дизпалива, що ввозяться для потреб цього підприємства.

 

«Ми порахували, що у них є 12% рентабельності (після скасування акцизу - ІФ), і тому вони запускаються», - сказав міністр на підсумковій прес-конференції в Києві в четвер.

 

І. Насалик додав, що йому складно гарантувати пуск підприємства, оскільки власником є ​​російський «Лукойл», однак парламент створив для цього економічні передумови.

 

ТОВ «Карпатнафтохім» виробляє етилен, поліетилен, вінілхлорид, каустичну соду, хлор і суспензійний ПВХ. Завод був зупинений у вересні 2012 року в зв'язку з несприятливою ситуацією на ринку нафтохімічної продукції, і до сих пір не запущений (за винятком нетривалого відновлення роботи виробництва ПВХ).

 

Нагадаємо, Верховна Рада дозволила імпорт без сплати акцизу всіх видів зріджених газів (за винятком природного газу), изобутана і бутану для потреб виробництва етилену.

За матеріалами:nefterynok

Всі новини