НАУ закликає МЕРТ не допустити обмеження імпорту нафтопродуктів

03.04.2018

Нафтогазова Асоціація України (НАУ) закликає учасників Міжвідомчої комісії з міжнародної торгівлі (працює при Мінекономрозвитку) відхилити вимогу українського НПЗ «Укртатнафта» щодо обмеження імпорту нафтопродуктів шляхом введення квот. Про це йдеться в повідомленні прес-служби НАУ.

 

Найбільші оптові та роздрібні постачальники моторних палив впевнені, що в разі задоволення ініціативи «Укртатнафти», український ринок нафтопродуктів буде монополізований.

 

На думку експертів, падіння переробки нафти в Україні викликане не засиллям імпорту, а відсутністю необхідних інвестицій в модернізацію НПЗ. Спочатку це призвело до відставання за якістю українських нафтопродуктів, а згодом - до негативної економіці їх виробництва. Ситуація змінилася, як тільки якість палива було покращено в 2016-2017 роках.

 

«Зростання імпорту з 2005 року виник у відповідь на брак українських нафтопродуктів, який був вихід, зупиняти заправки? У 2017 році, коли внутрішнє виробництво зросло, імпортні поставки бензину знизилися на 18%», - заявив президент НАУ Дмитро Кулик.

 

В Асоціації не бачать ніяких бар'єрів для подальшого нарощування переробки нафти в Україні і всіляко вітають перспективу її збільшення. Наприклад, окремі члени Асоціації в 2017 році почали постійні закупівлі українських нафтопродуктів.

 

Асоціація також відзначає повну відповідність існуючої системи нафтопродуктозабезпечення України директивам Європейського Союзу. Поставки розподілені між кількома потужними джерелами поставок з використанням всіляких логістичних схем - морський, залізничної, автомобільної та трубопровідної доставки.

 

Директор "Консалтингової групи А-95» Сергій Куюн раніше висловив думку про те, введення квот спричинить за собою зростання цін для всіх категорій споживачів, зруйнує стійку модель забезпечення країни паливом, але не вирішить проблем нафтопереробної галузі.

 

Як повідомляв enkorr, в кінці березня «Укртатнафта» звернулася в МЕРТ з вимогою квотувати імпорт бензину і ДП починаючи з травня 2018 року.

 

Нагадаємо, що в 2011-2012 роках «Приват» спільно з ТНК-ВР ініціювали спеціальне розслідування проти імпорту нафтопродуктів з Білорусі з метою введення пішли в розмірі 132 євро за тону. Комісія Мінекономіки відмовила виробникам.

За матеріалами:enkorr

Всі новини