Нафта дешевшає на фіксації прибутку і міцніючому доларі

26.12.2016

Ціни на нафту повернулися до зниженя в ході ранкових торгів - інвестори фіксують отриманий раніше прибуток. Додатковий тиск на ціни зробило зміцнення долара по відношенню до корзини світових валют.

 

До 9:05 за Києвом вартість бареля лютневої нафти Brent склала $ 54,79 (-0,49%). Барель лютневої нафти WTI торгувався по $ 52,62 (-0,62%). Попередні торги по стандартам завершилися на рівні $ 55,05 і $ 52,95.

 

«Трейдери фіксують прибуток, отриманий в ході зростання цін напередодні. Крім того, ціни знижуються під тиском зростаючого долара», - сказав Джонатан Барретт з Ayers Alliance (Сідней).

 

Індекс долара незначно знизився в ході ранкової сесії, проте американська валюта як і раніше торгується біля 14-річного максимуму.

 

Ціни на нафту, підтримані рішенням групи «ОПЕК + 11» знизити видобуток, коливаються біля максимуму з середини 2015 року.

 

У I кварталі 2017 року вартість бареля нафти WTI складе близько $ 60, вартість Brent - $ 62-63 / бар., прогнозує Барретт.

 

Скорочення виробництва сировини в рамках угоди «10/12» співпаде за часом з початком продажів «чорного золота» з стратегічного нафтового резерву США, говориться в звіті нью-йоркської компанії Poten & Partners, що спеціалізується на консалтингу в області енергетики і танкерних перевезень.

 

«Якщо здійсняться всі заплановані продажі, стратегічний резерв нафти (SRP) в США в період між 2017 і 2025 роками може скоротитися приблизно на 190 млн бар.», - підкреслюють аналітики консалтингової компанії. В даний час американський SRP становить близько 695 млн бар.

 

Знижуючи SRP «американський уряд викине на ринок додаткові обсяги нафти, які ОПЕК спробує компенсувати», - заявив Потен.

 

У той же час глава виконавчого бюро ОПЕК Талал Нассер аль-Атхбі прогнозує, що світовий баланс між попитом і пропозицією встановиться в I або в II кварталі 2017 року.

За матеріалами:oilnews

Всі новини