Нафта дешевшає на прогнозах МЕА і двозначною статистикою з Китаю

14.09.2016

У вівторок ціни на нафту знизилися більш ніж на два відсотки після публікації прогнозів Міжнародного енергетичного агентства (МЕА - IEA). Експерти МЕА вважають, що надлишок нафти на світовому ринку збережеться довше, ніж прогнозувалося раніше. Додатковий тиск на ціни зробила китайська статистика.

 

До 17:10 за Києвом вартість бареля листопадової нафти Brent склала $ 47,32 (-2,09%). Барель жовтневої нафти WTI торгувався по $ 45,05 (-2,68%). Девіація цін в ході торгів склала $ 47,19-48,23 і $ 44,98-46,13 відповідно.

 

Головною причиною зниження став прогноз МЕА про скорочення зростання споживання нафти в поточному році. Міжнародне енергетичне агентство знизило прогноз зростання глобального попиту на нафту в поточному році на 100 тис. бар. / добу, - до 1,3 млн б / д.

 

«Здається, ситуація сильно погіршилася в очах ОПЕК, а також МЕА», - сказав Євген Вайнберг з Commerzbank.

 

Райдужна статистика з Китаю також не додала жодного оптимізму трейдерам. Найвищий за останні п'ять місяців зростання попиту на різні товари від вугілля до легкових автомобілів був викликаний зрослими державними видатками і бумом в сфері нерухомості.

 

Минулого тижня інвестори різко скоротили ставки по довгих позиціях в Brent і WTI. Про це свідчать дані PVM Oil Associates.

 

Крім того, трейдери не хочуть ризикувати напередодні публікації даних про комерційні запаси нафти в США. Нагадаємо, що дані Американського інституту нафти будуть опубліковані сьогодні вночі, Міненрего США опублікує офіційну інформацію в середу о 17:30 за Києвом.

 

Починаючи з 8 вересня нафта подешевшала на 4% після 10% зростання на початку місяця.

За матеріалами:oilnews

Всі новини