Нафта дешевшає, відреагувавши на вчорашні дані по запасах.

25.03.2016

Ціни на нафту в четвер продовжують знижуватися в реакції на вчорашні дані про зростання запасів в США шостий тиждень поспіль до нового рекордного значення. Як повідомило в середу Управління енергетичної інформації (EIA) Міненерго США, запаси нафти в країні виросли за тиждень на 9,36 мільйона барелів до 532,54 мільйона барелів при прогнозі зростання на 3,1 мільйона барелів.

 

«Таке значне зростання запасів пояснюється збільшенням імпорту нафти, - говорить аналітик PVM Oil Associates Тамас Варга. - Різниця в цінах на нафту достатня для того, щоб забезпечити приплив нафти на узбережжі Мексиканської затоки». Імпорт нафти минулого тижня виріс вперше з початку березня, склавши 8,38 млн. б / д., тобто Штати, як і Китай, питаюстя скористатися періодом низьких цін для стратегічного поповнення запасів нафти. «Видобуток ОПЕК все ще висока, і, як очікується, Іран наростить виробництво, - сказав менеджер Тоні Нунан з Mitsubishi Corp. - Я чекаю, що ціни на нафту опустяться і знову протестують рівень  35 дол., якщо ми продовжимо спостерігати підвищення запасів ».

 

Дані про запаси в США вбили спроби биків далі розігрувати ідею зустрічі провідних нафтових держав 17 квітня, щоб домовитися про заморожування нафтовидобутку. Одним із приводів для зниження цін стало згортання спекулятивних операцій напередодні довгих великодніх свят. Так що, не виключено, що повернувшись з Пасхи спекулянти знову почнуть відігравати ідею ОПЕК №2. «Те, що станеться в Досі, може стати основним фактором впливу на ціни в поточного року», - зауважив Олів'є Джейкоб з швейцарської Petromatrix.

 

До того ж, ширяться новини про згортання по всьому світу різних проектів нафтовидобутку в силу їх дорожнечі при поточних цінах, що стали вже постійними новини про банкрутство і передбанкрутному стані канадських і американських дрібних і середніх сланцевих виробників. Гравці можуть звернути увагу і на інші новини, які свідчать , що балансування попиту і пропозиції вже йде. Так, за даними Міненерго, видобуток нафти в США знизилася до мінімальних з листопада 2014 року 9,04 млн. б / д.

 

А енергетична криза в Венесуелі може привести до зниження поставок нафти за кордон з цієї країни, а бразильська Petrobras вирішила припинити розробку 11 родовищ, щоб скоротити витрати. Ще одним фактором підтримки для цін може стати динаміка споживання нафтопродуктів, зауважують в Energy Aspects. Посилення попиту на ринку нафтопродуктів часто підтримує ціни на нафту, оскільки воно може означати скорочення запасів нафти.

За матеріалами:oilexp

Всі новини