Нафта дешевшає: в найближчі тижні посилиться волатильність ринку

30.08.2017

Нафтові ф'ючерси торгуються в мінуси на тлі 13-процентного скорочення переробки сировини на НПЗ США. Це скорочення було викликано зупинкою переробних підприємств, розташованих на американському узбережжі Мексиканської затоки в штатах Луїзіана і Техас.

 

29 серпня до 17:15 за Києвом вартість бареля листопадової нафти Brent склала $ 51,20 (-0,43%). Барель жовтневої нафти WTI торгувався по $ 46,18 (-0,88%). Девіація цін склала до цього часу $ 50,99-51,70 і $ 46,08-46,95.

 

Через припинення роботи кількох НПЗ, в США ціни на бензин виросли до дворічного максимуму, досягнувши в понеділок, 28 серпня рівня $ 1,7799 за галон (11,77 грн / л). У вівторок, 29 серпня вони знизилися до $ 1,7466 за галон (11,55 грн / л).

 

Експерти приступили до оцінки наслідків стихії, що може посилити волатильність світового ринку. Деякі нафтопереробні заводи готувалися до перезавантаження, які, однак, довелося відкласти: синоптики попередили, що спровоковані «Харві» проливні дощі триватимуть до середи, що ще більше посилить катастрофічна повінь в Х'юстоні.

 

«Нафтопереробні заводи в Азії повинні працювати c набагато більшим навантаженням, щоб компенсувати [зупинку американських НПЗ]. Це підтримає ціни на нафту марки Brent», - сказав Олів'є Якоб, керуючий директор нафтової аналітичної фірми PetroMatrix.

 

Нафтопереробні заводи в Європі і почали підготовку до збільшення випуску продукції. При цьому Міжнародне енергетичне агентство (МЕА) заявило, що може поставити на ринок частину аварійних запасів нафти в разі, якщо в США затягнеться відновлення роботи НПЗ.

 

У той же час, Якоб попередив, що масштаби перебоїв в нафтовидобувній галузі США поки не ясні, а значної шкоди місцевим родовищ або нафтопроводами може привести до зростання цін на WTI.

 

Описуючи наслідки урагану «Харві» для нафтової галузі, аналітики банку Barclays сказали: «Близько 2-3 млн бар. / добу  нафтопереробних потужностей [США] переведено в автономний режим або знаходиться в процесі закриття ... Видобуток нафти в країні скоротився на більш ніж 500 б / сд». У банку також відзначили, що наслідки урагану «будуть відчуватися ще багато тижнів».

 

В результаті, знижка для нафти WTI по ​​відношенню до Brent перевищила $ 5 / бар., що є найбільшим спредом за останні два роки.

 

Трейдери також уважно стежать за перебоями поставок «чорного золота» з Лівії і Колумбії.

 

Проте, на світових ринках як і раніше фіксується надлишок пропозицій, що обумовлює низькі ціни на нафту. На цьому тлі експерти банку Jefferies знизили свої прогнозні ціни на нафту марки Brent в IV кварталі до $ 55 / барр. з $ 60 / барр. Прогноз по WTI на 2018 рік був знижений до $ 57 / барр. з $ 64 / барр.

За матеріалами:enkorr

Всі новини