Нафта дорожчає через скорочення комерційних запасів в США

27.02.2017

Ціни на нафту виросли 23 лютого понад ніж на 2% на даних API про скорочення комерційних запасів сирої нафти в США. Негативна динаміка стала несподіванкою для аналітиків, що прогнозували зростання на 3,5 млн бар.

 

У четвер 23 лютого до 17:35 за Києвом вартість бареля квітневої нафти Brent склала $ 57,08 (+ 2,22%). Барель квітневої нафти WTI торгувався по $ 54,71 (+ 2,09%).

 

Обидва світових еталона торгуються під стелею цінового коридору шириною в чотири долари, що відображає мінімальну волатильність цін, сталу після початку скорочення нафтовидобутку країнами ОПЕК і 11 державами які не входять в картель.

 

У той час, як група ОПЕК + 11 знижує виробництво сировини, видобуток сланцевої нафти в США збільшується що забезпечує збереження запасів нафти в Сполучених Штатах.

 

Проте, за підсумками минулого тижня комерційні запаси сирої нафти в США скоротилися на 884 тис. бар., до 512,7 млн ​​бар., говориться в звіті Американського інституту нафти (API). При цьому аналітики прогнозували зростання на 3,5 млн бар.

 

«Якщо дані Управління енергетичної інформації США (EIA) підтвердять статистику API, ми побачимо нове зростання ринку», - сказав аналітик брокерської компанії PVM Oil Associates Тамаш Варга.

 

Однак для того, щоб таке зростання відбулося, інвестори повинні переконатися в тому, що товарні запаси сировини в країнах ОПЕК також скоротилися, вважає Тоні Нунан з Mitsubishi Corp.

 

«Йде змагання між ОПЕК і виробниками сланцевої нафти. Перша прагне скоротити нафтовидобуток на велику величину, ніж другі її наростять», - додав Нунан. «Необхідно, щоб ОПЕК зменшила свої товарні запаси нафти».

 

Одинадцять країн-експортерів, що не входять в картель, скоротили виробництво сировини на 60%, випливає зі звіту ОПЕК. Це на 10% більше, ніж передбачалося раніше.

За матеріалами:oilnews

Всі новини