Нафта дорожчає на близькосхідній кризі і високому попиті

21.03.2018

Ціни на нафту продовжили своє зростання після вертикального зльоту напередодні, коли обидва світових бенчмарка подорожчали більш ніж на 2,5%. Локомотивом зростання цін залишається складна ситуація на Близькому Сході. Додаткову підтримку цінам надає стабільно високий попит на «чорне золото», ослаблення долара і скорочення комерційних запасів нафти в США.

 

Вартість бареля травневої нафти Brent 21 березня до 9:00 за Києвом склала $ 67,58 (+ 0,24%). Барель травневої нафти WTI торгувався по $ 63,67 (+ 0,20%). В ході попередніх торгів максимальні ціни еталонних сумішей склали $ 67,78 і $ 63,88.

 

Саудівський крон-принц Мохаммед бін Салман перебуває з державним візитом у столиці США, де, зокрема, обговорює посилення санкцій відносно Ірану.

 

«Присутність саудівського принца у Вашингтоні та його однозначна позиція щодо того, що необхідно нарощувати тиск на Іран, з моєї точки зору, стало основним драйвером ... вертикального зростання цін на нафту», - заявив Грег Маккена, провідний ринковий стратег в брокерській фірмі AxiTrader.

 

Галузеві аналітики також звертають увагу на те, що призначення колишнього директора ЦРУ Майка Помпео на пост державного секретаря США є загрозою для стабільності нафтового ринку. Зокрема так вважають експерти Citi Bank.

 

Введення Сполученими Штатами санкцій відносно Ірану може призвести до скорочення поставок сирої нафти на світові ринки на 250-500 тис. бар. / добу.

 

Факторами сильної підтримки цін на нафту є також стабільне зростання світової економіки і ослаблення долара.

 

Комерційні запаси нафти в США за підсумками минулого тижня скоротилися на 2,7 млн ​​бар., - до 425,3 млн бар., свідчать дані Американського інституту нафти (API). Це стало позитивним сигналом для ринку.

 

У той же час більш різке зростання світових цін на «чорне золото» стримується збільшенням нафтовидобутку в США, яка з середини 2016 року зросла більш ніж на 23% і досягла 10,38 млн б / д. Однак деякі американські компанії стали штучно стримувати подальше зростання виробництва сировини, щоб запобігти черговий обвал цін. «Великі гравці ринку стримують свої капітальні витрати, прагнучи не повторювати помилки минулого», - наголошується в аналітичній записці консалтингової фірми FGE.

За матеріалами:enkorr

 

Всі новини