Нафта дорожчає на тлі страйку працівників нафтовидобувної галузі Кувейту.

20.04.2016

У вівторок, 19 квітня, вартість нафтових ф'ючерсів зросла майже на 3% на тлі триваючого третій день страйку працівників нафтовидобувної галузі Кувейту. Її підсумком стало скорочення видобутку «чорного золота» більш ніж наполовину.

 

До 18:05 за Києвським часом вартість бареля червневої нафти Brent склала $ 44,40 (+ 3,47%). Барель червневої нафти WTI торгувався по $ 42,77 (+ 3,84%). Девіація цін в ході торгів склала $ 42,60-44,50 і $ 40,89-42,88.

 

Страйк нафтовиків у Кувейті, які протестують проти намірів уряду знизити зарплати в галузі і урізати соціальний пакет, привела до зниження обсягів видобутку нафти до 1,5 млн. бар. на добу (б / д). Нагадаємо, що Кувейт - четверта за значимістю країна учасниця ОПЕК, номінально видобувна 3,0 млн б / д., при чому цей показник залишається незмінним з 1973 року.

 

«Страйк в Кувейті підтримав ціни на нафту [після провалу саміту в Досі]», - заявив Тамас Варга, аналітик нафтового ринку базується в Лондоні брокерської PVM Oil Associates.

 

У той же час аналітики вважають, що спровокований страйком кувейтських нафтовиків зростання цін буде недовгим, після чого трейдери знову сфокусуються на проблемі надлишки пропозицій на світовому ринку нафти.

 

«У найближчі дні видобуток нафти, ймовірно, частково відновиться після перерозподілу обов'язків серед співробітників, які не беруть участі в страйку, і зміни умов оплати, щоб уникнути форс-мажорних обставин», - сказав представник консалтингової фірми Eurasia Group в області політики ризиків.

 

Як раніше повідомляв OilNews, в неділю квітневий саміт світових виробників нафти в Досі завершився провалом. Перша реакція ринку виявилася передбачуваною - в понеділок вранці нафтові ф'ючерси впали на 6-7%. Однак страйк нафтовиків в Кувейті зробив потужну підтримку цінам і згладив негативний ефект від провалу зустрічі в Досі.

За матеріалами:oilnews

Всі новини