Нафта дорожчає на падінні запасів в США і наближені страйку нафтовиків Норвегії

30.06.2016

У середу, 29 червня, ціни на нафту ростуть. Локомотивами зростання стали зниження комерційних запасів нафти в США і наближення 1 липня - дати можливого початку страйку працівників нафтогазової галузі в Норвегії.

 

До 17:45 за Києвом вартість бареля серпневої нафти Brent склала $ 50,31 (+ 2,11%). Барель серпневої нафти WTI торгувався по $ 48,91 (+ 2,22%). У порівнянні з 27 червня ціни на «чорне золото» зросли більш ніж на 6%.

 

Комерційні запаси нафти в США на тижні, що завершився 24 червня, скоротилися на 4,1 млн бар., говориться в повідомленні Міненерго країни. Раніше Американський інститут нафти (API) заявив про їх зниження на 3,9 млн бар. Опитані агентством Reuters аналітики прогнозували зменшення запасів на 2,4 млн бар.

 

«В даний час відбувається корекція вартості різних видів активів після їх падіння, викликаного Brexit. Різкий відскік цін на нафту корелюється з аналогічними процесами, що відбуваються з акціями і на валютному ринку », - зазначив Гаррі Чілінгуірян, провідний стратег з сировинних ринків банку BNP Paribas.

 

Експерти банку Standart Chartered розповіли, що очікують повернення цін на нафту до рівня $ 50 / барр. відразу після того, як інвестори відійдуть від шоку, викликаного підсумками референдуму щодо членства Великобританії в ЄС.

 

У той же час багато фінансистів впевнені, що негативні ефекти від Brexit будуть тиснути на світові ринки ще деякий час. «Невизначеність і волатильність <...> ще триватимуть досить довго», - сказали аналітики Citi.

 

Насувається страйк нафтовиків Норвегії який може привести до скорочення поставок «чорного золота», що видобувається на родовищах в Північному морі. Ситуація ускладнюється тим, що через фіскальну кризу в Венесуелі розпочалися відключення електрики і місцеві нафтовидобувні компанії докладають максимум зусиль, щоб не допустити падіння рівня видобутку сировини.

За матеріалами:oilnews

 

Всі новини