Нафта дорожчає на рішення Москви і Ер-Ріяда продовжити пакт про скорочення видобутку

16.05.2017

Ціни на нафту виросли більш ніж на 1,5% після того, як стало відомо про домовленості Росії та Саудівської Аравії продовжити термін дії пакту про скорочення видобутку до березня 2018 року. Москва і Ер-Ріяд впевнені в тому, що інші експортери підтримають їхню ініціативу.

 

У понеділок, 15 травня до 9:05 по Києву вартість бареля липневої нафти Brent склала $ 51,57 (+ 1,42%). Барель червневої нафти WTI торгувався по $ 48,57 (+ 1,53%). В ході ранкових торгів ціни піднімалися до $ 51,69 і $ 48,69.

 

Міністри енергетики Росії і Саудівської Аравії Олександр Новак і Халід аль-Фаліх заявили 15 травня в Пекіні про згоду двох країн продовжити термін дії пакту про скорочення видобутку нафти до березня 2018 року.

 

«Два міністри погодилися зробити все можливе для досягнення бажаної мети - стабілізації ринку і скорочення товарних запасів нафти до їх середнього п'ятирічного рівня, а також підкреслили рішучість виробників нафти забезпечити стабільність ринку», - сказано в офіційній заяві.

 

Передбачається, що пакт буде пролонговано на нині діючих умовах, але обидва міністри висловили сподівання на те, що до дій групи ОПЕК + 11 приєднаються інші виробники нафти.

 

Росія і Саудівська Аравія сумарно видобувають приблизно 20 млн сирої нафти на добу, що еквівалентно однієї п'ятої світового споживання. Їх політичний та економічний вплив на нафтових ринках достатньо велике для того, щоб держави, які підписали віденські домовленості від 30/11 і 10/12 2016 року приєдналися до нової ініціативи Ер-Ріяда і Москви.

За матеріалами:oilnews

Всі новини