Нафта дорожчає: цінове ралі триває другі торги поспіль

15.09.2017

Ціни на нафту ралліруют на сприятливих прогнозах Міжнародного енергетичного агентства (МЕА) і даних про скорочення видобутку сировини країнами групи ОПЕК + 11. Підтримку цінам також надають нестабільна ситуація в Венесуелі і Лівії, що може ще більше обмежити поставки «чорного золота» на світові ринки.

 

У четвер, 14 вересня, до 17:50 за Києвом вартість бареля листопадової нафти Brent склала $ 55,90 (+ 1,34%). Барель жовтневої нафти WTI торгувався по $ 50,37 (+ 2,17%). Девіація цін склала до цього часу $ 54,92-55,95 і $ 49,16-50,39 відповідно.

 

Вартість контрактів на Brent за останні три місяці зросла на $ 10 / барр. і наближається до цінового коридору, в якому вона перебувала на початку року: $ 55-57 / бар.

 

«Більш високий попит на сировину і скорочення його видобутку в ОПЕК і Росії стали головною причиною сплеску зростання цін», - сказав аналітик Forex.com Фавад Разакзада.

 

Заворушення в Іраку і Венесуелі можуть додатково обмежити поставки сировини з цих двох країн, вважають аналітики Barclays Research. «Якщо угода ОПЕК + буде продовжена після березня 2018 року, на ринку встановиться більш м'який баланс», - додали в Barclays.

 

Крім того, з'явилися перші повідомлення про потужні лісові пожежі у канадській провінції Альберта, де зосереджені родовища бітумінозної нафти. Скорочення виробництва поки не велика, але, на думку експертів, ситуація виходить з-під контролю.

 

Комерційні запаси нафти в США за підсумками минулого тижня виросли на 5,9 млн бар., говориться в звіті Управління енергетичної інформації (EIA). Однак галузеві експерти попереджають, що це зростання було обумовлене закриттям чверті нафтопереробних потужностей в США після урагану Харві, тому не відображає реальної картини в американській нафтовій галузі.

 

Крім того, за даними EIA, товарні запаси бензину за тиждень скоротилися в США на 8,4 млн бар., що є найзначнішим падінням з початку 1990 року. Запаси дистилятів скоротилися на 3,2 млн бар.

 

Компанія ExxonMobile напередодні повідомила про перезапуск свого НПЗ Beaumont (шт. Техас), який може щодня переробляти до 362,3 млн бар. сирої нафти. Завод був зупинений три тижні тому через ураган Харві.

За матеріалами:enkorr

Всі новини