Нафта дорожчає всупереч прогнозам про перевиробництво в 2018 році

18.12.2017

Ціни на нафту зростають всупереч прогнозам про збільшення надлишку сировини в наступному році. Підтримку цінам надали зупинка трубопроводу в Північному морі, падіння комерційних запасів нафти і перше за шість тижнів зменшення кількості діючих бурових установок в США.

 

Вартість бареля лютневої нафти Brent 18 грудня до 9:17 по Києву склала $ 63,65 (+ 0,66%). Барель лютневої нафти WTI торгувався по $ 57,70 (+ 0,65%).

 

Підтримку цінам на Brent продовжує надавати зупинка нафтопроводу Forties pipeline system (FPS) на аварійний ремонт, пов'язаний з виявленням розширення мікротріщин в трубах. За оцінками експертів, обстеження і обслуговування магістралі потужністю 450 тис. бар. / добу зажадає «кількох тижнів».

 

Через оголошення форс-мажору оператором FPS компанією Ineos, такі гіганти нафтової індустрії як Shell, BP PLC, Shevron зупинили видобуток сирої нафти на деяких зі своїх платформ.

 

Вартість бареля WTI зростає на тлі падіння комерційних запасів нафти в США на 5,1 млн бар., про який повідомило Управління енергетичної інформації (EIA).

 

У той же час, незважаючи на скорочення поставок нафти на світові ринки в рамках угоди ОПЕК +, багато галузеві експерти прогнозують збільшення надлишку товарних запасів «чорного золота» в 2018 році.

 

За підсумками минулого тижня кількість діючих бурових установок в США вперше за шість тижнів скоротилося до 747 од. про це свідчать дані нафтосервісної компанії Baker Hughes. При цьому видобуток нафти досяг в країні 9,8 млн б / д, що на 16% вище рівня середини 2016 року.

 

Згідно з прогнозами Міжнародного енергетичного агентства (МЕА), в першій половині 2018 року надлишок пропозицій на світовому ринку нафти збільшиться на 200 тис. б / д. Згідно з прогнозами EIA, він складе 167 тис. б / д.

За матеріалами:enkorr

Всі новини