Нафта і світові валюти впали на вирішенні британців про вихід з ЄС

29.06.2016

У п'ятницю 24 червня ціни на нафту впали більш ніж на 6% після того, як результати референдуму показали, що громадяни Великобританії проголосували за те, щоб покинути Європейський Союз. Це викликало величезну невизначеність на ринку і підірвало європейські зусилля по зміцненню єдності на континенті.

 

До 9:00 за Києвом вартість бареля серпневої нафти Brent склала $ 48,12 (-5,48%). Барель нафти WTI торгувався по $ 47,55 (-5,11%). При цьому розкид цін склав $ 47,55-51,19 для Brent і $ 46,75-50,44 для WTI, тобто ціни на нафту падали більш, ніж на 6%.

 

У той же час слід підкреслити, що з моменту публікації даних про Brexit падіння цін на нафту стає все менш відчутним.

 

Згідно з попередніми повідомленнями британці проголосували за збереження членства в ЄС, що дало ринку помилкове відчуття спокою. Так, згідно з даними YouGov серед опитаних респондентів 52% проголосували за збереження членства в ЄС, 48% - за вихід Великобританії з Європейського союзу. Однак офіційний підрахунок голосів спростував оптимістичні результати екзит-полів.

 

Підсумки британського референдуму справили потужний тиск на світові фінансові і сировинні ринки, оскільки інвестори і трейдери побоюються дестабілізації Європи. Долар впав по відношенню до японської ієни до рівня менш ¥ 100 / $ 1 (99,08 ієн за долар) вперше з листопада 2013 року Євро опустилося нижче € 1 / $ 1,10, а британський фунт стерлінгів впав до абсолютного мінімуму за всю історію - до £ 1 / $ 1,35 (-11%).

 

Японський індекс Nikkei втратив відразу 1300 пунктів, показавши максимальне падіння з березня 2011 року, коли катастрофічний землетрус і цунамі вбили понад 20 тис. осіб і спровокували аварію на АЕС Фукусіма.

 

«Протягом якогось часу буде дешевшати все - від акцій до нафти. Проблеми в економіці Великобританії і Європи негативно позначаться на світовому ринку нафти і можуть спровокувати ефект доміно в ряді країн Азії », - сказав нафтовий аналітик IHS Віктор Шум.

 

У той же час експерт зазначив, що після того, як вщухнуть пристрасті Brexit, завдяки балансуванню ринку ціни на нафту знову повернуться до рівня $ 50 / барр.

За матеріалами:oilnews

Всі новини