Нафта може продовжити подорожчання

07.06.2016

«Ціни на нафту основних еталонних сортів продовжують торгуватися поблизу $ 50 за барель. За даними Libertex, ф'ючерсні контракти на європейську нафту марки Brent з терміном експірації в серпні на біржі ICE в Лондоні в п'ятницю в 11.00 мск підростали на 0,4%, до $ 50,12. Одночасно американський еталон WTI дорожчав на 0,5% і перебував на рівні $ 49,23.

 

Переговори у Відні знову не закінчилися успіхом. Новий міністр нафти Саудівської Аравії Халід аль-Фаліх запропонував країнам картелю обмежити сукупний обсяг видобутку. Однак Іран виступив проти і запропонував ввести країнові квоти, як це було раніше. У підсумку ніяких рішень прийнято не було і ринок залишається в нерегульованому стані. Агентство енергетичної інформації США зафіксувало зниження комерційних запасів сирої нафти за підсумками минулого тижня на 1,4 млн барелів, до 535,7 млн. Це виявилося трохи нижчим медіани прогнозів, але істотно знизилися запаси бензинового палива. Вони впали на 1,5 млн барелів проти очікуваного зниження на 0,5 млн.

 

Переговори у Відні не принесли ніяких позитивних результатів для ринку нафти, але ніхто за великим рахунком нічого від цієї зустрічі і не очікував. Ціни спробували рушити вниз, але як тільки контракти Brent пішли нижче $ 49,65, обсяги торгів стали швидко падати. Так відбувається вже другий день поспіль. Ринок поки не приймає ці рівні, вважаючи їх екстремально низькими. Тому як тільки вийшли дані по запасах, які просигналізували про зростання попиту в США, ціни швидко поповзли вгору. У п'ятницю вранці в області $ 50 за барель навіть під час азіатської торгової сесії обсяги були досить високими. Схоже, що існує деякий потенціал для подальшого зростання. Просто поки не вистачає фундаментальних каталізаторів. Сьогодні їх можуть надати дані по буровим установкам від Baker Hughes. При цьому верхньою межею зростання ми поки бачимо позначку в області $ 53 за барель », - зазначає аналітик Forex Club Валерій Полховський.

За матеріалами:oilexp

Всі новини