Нафта не може повернутися до зростання: Brent торгується нижче $ 56 / барр.

17.01.2017

Ціни на нафту повернулися до зниження - учасники ринку сумніваються, що провідні виробники нафти зможуть скоротити її видобуток в обумовлених обсягах. Крім того, вони побоюються збільшення виробництво сировини в США.

 

У понеділок 16 січня до 17:15 за Києвом вартість бареля березневої нафти Brent склала $ 55,42 (-0,05%). Барель лютневої нафти WTI торгувався по $ 52,29 (-0,15%). Девіація цін в ході торгів склала $ 55,20-56,28 і $ 52,13-52,72.

 

Країни-учасниці ОПЕК, а також Росії та інші ключові експортери за межами Організації заявили, що вони будуть скорочувати виробництво «чорного золота». Однак світовий видобуток нафти залишається зараз на високому рівні, а її товарно-матеріальні запаси в багатьох регіонах як і раніше знаходяться поблизу рекордних рівнів. У таких умовах інвестори сумніваються, що група «ОПЕК + 11» зможе скоротити видобуток нафти в обсязі, достатньому, щоб підштовхнути вгору ціни.

 

“Скорочення тільки почалися, і потрібен певний час, щоб оцінити їх ефективність”, - сказав Бьярне Шілдроп, головний галузевий аналітик SEB Markets (Осло). '’Ми не очікуємо значного зростання цін в I кварталі 2017 року”, - додав він.

 

Міністр енергетики Саудівської Аравії Халід аль-Фаліх заявив, що ОПЕК і незалежні від картелю виробники навряд чи продовжать угоду про скорочення видобутку нафти в першому півріччі поточного року.

 

“Ми не вважаємо, що це необхідно, з огляду на рівень ситуацію на ринку'', - сказав Фаліх.
“Я вважаю, ... що зміна балансу, який почався в 2016 році, в повній мірі проявиться в першій половині [2017 року”- зазначив саудівський міністр.

 

У першій половині січня видобуток нафти і газового конденсату в Росії склала в середньому 11,1 млн бар. / добу, повідомили два джерела в енергетичній галузі. Це всього на 100 тис. б / д менше, ніж в грудні. Росія взяла на себе зобов'язання скоротити видобуток на 300 тис. б / д протягом першої половини 2017 року.

 

Паралельно зростає видобуток нафти в США. Goldman Sachs очікує, що в 2017 році вона виросте в річному обчисленні в 2017 році на 235 тис. б / д з урахуванням свердловин, які були пробурені недавно і, ймовірно, почнуть давати дебет в першій половині року. В даний час в США видобувається 8,95 млн бар. нафти на добу в порівнянні з менш ніж 8,5 млн б / д в червні минулого року.

За матеріалами:oilnews

Всі новини