Нафта впала на помірному зниженні запасів в США

08.06.2017

Ціни на нафту падають на тлі зростаючої стурбованості трейдерів щодо ефективності дії групи ОПЕК + через зростання виробництва в США і посилення напруженості між рядом входять в ОПЕК арабських держав і Катаром. Додатковий тиск на ціни зробили дані EIA про помірне скорочення комерційних запасів в США.

 

7 червня до 17:45 за Києвом вартість бареля серпневої нафти Brent склала $ 48,31 (-3,61%). Барель липневої нафти WTI торгувався по $ 46,05 (-4,44%). Девіація цін склала до цього часу $ 48,19-50,13 і $ 45,98-48,22 відповідно.

 

Комерційні запаси нафти зменшилися в США за підсумками минулого тижня на 3,3 млн бар. при прогнозному зниженні на 3,1 млн бар., свідчать дані Управління енергетичної інформації (EIA). Раніше Американський інститут нафти (API) повідомляв про падіння запасів на 8,7 млн ​​бар.

 

Видобуток сирої нафти в США може досягти рекордних 10 млн бар. / Добу. (Б / д) в 2018 році в порівнянні з нинішніми 9,34 млн б / д, повідомило EIA напередодні.

 

У найближчому майбутньому, коли виробництво і споживання сировини в значній мірі будуть збалансовані, ринок буде орієнтований на роздуті товарні запаси нафти, вважають аналітики Управління.

 

Організація країн-експортерів нафти зобов'язалася скоротити майже 1,8 млн б / д, щоб допомогти скоротити глобальні запаси до п'ятирічного середнього рівня.

 

У той же час галузеві аналітики побоюються, що суперництво між членами ОПЕК може послабити виконання угоди про скорочення виробництва. Деякі арабські держави, в тому числі члени ОПЕК - Саудівська Аравія та Об'єднані Арабські Емірати - припинили дипломатичні і транспортні зв'язки з Катаром, який виконує 620 тис. бар. сирої нафти на добу.

 

За словами аналітиків, ізоляція Катару також викликала зриви поставок сировини, які надали незначну короткострокову підтримку цін на нафту.

 

Побоювання з приводу достатності скорочення видобутку нафти в групі ОПЕК + посилюються зростанням виробництва «чорного золота» в Лівії і Нігерії. Royal Dutch Shell зняла форс-мажор з поставок сирої нафти з Нігерії, в результаті чого експорт сировини в цій країні повністю відновлений.

За матеріалами:oilnews

Всі новини