Нафта по 35 доларів за барель влаштує американських нафтовиків, - Goldman Sachs

08.04.2016

Вартість нафти на рівні 35 доларів за барель  - це якраз той рівень, при якому варто купувати акції американських геологорозвідувальних і видобувних компаній. Про це йдеться в огляді аналітиків інвестиційного банку Goldman Sachs Group Inc.

 

Збереження цін на нафту найближчим часом в діапазоні  30-35 дол. за барель не змінить поведінки американських компаній і допоможе підняти вартість нафти марки WTI до  55-60 дол. за барель в 2017 році, інформує Bloomberg з посиланням на огляд Goldman Sachs.

 

Середня ціна нафти в II кварталі складе, за оцінками експертів,  35 дол. за барель,  середньорічна - 38 дол. за барель, проте прогноз на 2017 рік набагато оптимістичніше - 57,5 ​ дол. за барель.

 

Поточний рівень цін вище собівартості видобутку нафти, але при цьому він гальмує занадто раннє відновлення виробництва на сланцевих родовищах, вважають аналітики Goldman Sachs.

 

«Ми розглядаємо свій нафтовий прогноз на II квартал 2016 року як ідеалістичний сценарій. Ми б використовували [поточну] волатильність для збільшення вкладень в акції виробників сланцевої нафти з найкращою продуктивністю і [в акції виробників] наступного ешелону », - сказано в огляді.

 

Виходячи з цього інвестбанк віддає перевагу таким компаніям, як EOG Resources Inc., Diamondback Energy Inc. і PDC Energy Inc., а до «наступного ешелону» відносить Hess Corp., Cenovus Energy Inc., Anadarko Petroleum Corp., Encana Corp., Continental Resources Inc. і Whiting Petroleum Corp.

 

«Не дуже віриться в те, що ОПЕК обмежить або скоротить видобуток нафти», - пише Goldman Sachs і прогнозує, що за підсумками поточного року картель збільшить виробництво сировини на 600 тис. барель на добу. У 2017 році  зростання виробництва складе 500 тис. барель на добу.

 

Як повідомляв OilNews, на думку аналітиків Світового банку, зростання світового попиту на нафту в 2016 році сповільниться до 1,3% (1,2 млн бар. на добу; б / c). Середній обсяг світового споживання «чорного золота» прогнозується на рівні 95,7 млн ​​б / д.

 

В середині березня ОПЕК зберегла прогноз по зростанню світового попиту на нафту в 2016 році на рівні 1,25 млн б / д в порівнянні з 2015 роком. При цьому прогноз за обсягом попиту в 2016 році був підвищений на 20 тис. б / д в порівнянні з лютневою оцінкою - до 94,23 млн. б / д.

За матеріалами:oilnews

Всі новини