Нафта по $ 70 / барр. створює проблеми для НПЗ Європи

18.01.2018

Зростання цін на сиру нафту до рівня $ 70 / барр. Стало серйозною проблемою для європейських НПЗ. Їх маржа падає, що вимагає зниження випуску продукції, передає Bloomberg, посилаючись на власне дослідження.

 

Спад виробництва найбільш помітний на ринку мазуту, який використовується в якості корабельного палива, а також на теплоелектростанціях. Переробка мазуту на ДП не рятує, оскільки зростання поставок близькосхідного дизпалива обмежує рентабельність. За словами аналітиків компанії KBC Advanced Technologies, це може завдати великої шкоди нафтопереробним заводам Європи.

 

Рентабельність переробки впала до найнижчого рівня за три роки, що говорить про те, що попит на мазут падає в міру зростання цін на нафту, свідчать дані Barclays. Найбільш уразливі в такій ситуації НПЗ, що використовують технологію гідроочищення - їм складніше переробляти мазут в дизпаливо і бензин. Особливо, якщо мова йде про підприємства, які займаються гідроочищення російської Urals при переробці якої утворюється більше мазуту, ніж при переробці інших сортів нафти.

 

За даними Oil Analytics Ltd., 11 січня 2017 року маржа переробки Urals на середземноморських НПЗ впала на $ 2,04 / бар. в порівнянні з травнем 2016 року, коли маржа була максимальною. Рентабельність переробки сирої нафти на заводах північно-західної Європи скоротилася на $ 1,14 / бар., Впавши до мінімумів з серпня 2016 року.

 

«Попит на нафту зазвичай знижується в I і в II кварталі, тому прибуток нафтопереробних заводів скорочується. Зазвичай дуже низька маржа сигналізує початок такого зниження», - заявив Стівен Джордж, головний економіст KBC Advanced Technologies. Він додав, що найбільше страждають заводи, які переробляють невеликі обсяги нафти.

 

Збільшення імпорту дизпалива з Близького Сходу додатково знизило прибуток європейських НПЗ. Очікується, що в січні поставки ДП з цього регіону в Європу виростуть до найвищого річного рівня.

 

«З огляду на те, що НПЗ намагалися отримати максимальну вигоду з високої маржі, яку можна було спостерігати в останні пару років, тепер, при більш низькій маржі, все [їх фінансові] показники погіршаться», - зазначив Саліх Їлмаз, аналітик Bloomberg Intelligence.

 

Як повідомляв enkorr, в листопаді 2017 року маржа нафтопереробки польської Grupa Lotos S.A. склала $ 7,08 / бар., що на $ 1,47 / бар. нижче за показники жовтня 2017 року і на $ 1,55 / бар. нижче за результат листопада 2016 року.

 

Для польського концерну PKN Orlen за підсумками листопада 2017 року маржа переробки склала $ 11,5 / бар., що на $ 1,4 / бар. нижче жовтневого показника.

За матеріалами:enkorr

Всі новини