Нафта намагається втриматися вище $ 45.

27.04.2016

Світові ціни на нафту у вівторок роблять спробу закріпитися вище за психологічну позначку $ 45 за барель. Несподівану підтримку "чорному золоту" зробило заяву глави компанії ВР Боба Дадлі про очікуване незабаром відновленні балансу попиту і пропозиції на ринку.

 

На Лондонській сировинній біржі (ICE) котирування ф'ючерсів на нафту марки Brent піднімалася в ході торгів на 1,3% до $ 45,2 за барель. Ціна ф'ючерсу на нафту WTI виросла на 1,1% до $ 43,1 за барель. З початку квітня зростання котирувань склав уже 14%, і якщо ця тенденція збережеться, то місячне зростання може стати найсильнішим за рік.

 

Сьогодні один з лідерів нафтової галузі - британська ВР Plc оприлюднила фінансовий звіт, який виявився кращим за прогнози. Коментуючи результати, глава компанії Боб Дадлі заявив, що «ринкові фундаменти припускають активне зростання попиту при слабкому зростанні пропозиції, що поверне на глобальний ринок нафти рівновагу вже до кінця року», передає Reuters.

 

Проте, багато аналітиків як і раніше попереджають, що війна за ринкову частку між Іраном і Саудівською Аравією буде супроводжуватися зростанням видобутку, що обмежить можливий підйом котирувань «чорного золота».

 

«Найбільший« ведмежий »ризик для нафтового ринку зараз несе прискорення зростання видобутку з боку Ірану, що змусить Саудівську Аравію вчинити так само», - кажуть експерти Citi в своїй аналітичній записці клієнтам. Аналітики американського банку вважають, що саудівці здатні наростити продажі сировини на 500 тис. барелів на день, щоб вийти на загальний видобуток в 11 млн. барелів на день.

 

Сьогодні пізніше протягом дня вплинути на ринок може вихід даних про динаміку запасів палива в США за минулий тиждень.

За матеріалами:oilexp

Всі новини