Нафта зросла до місячного максимуму на скороченні поставок

06.04.2017

Нафта торгується поблизу максимальних показників за місяць на ознаки поступового скорочення світових запасів. Додаткову підтримку цінам зробило припинення поставок сировини з британської частини Північного моря.

 

Вартість обох світових еталонів перевищила максимум, зафіксований 8 березня цього року.

 

5 квітня до 9:55 за Києвом вартість бареля червневої нафти Brent склала $ 54,52 (+ 0,65%). Барель травневої нафти WTI торгувався по 51,37 (+ 0,67%).

 

«Безпосередньою причиною [зростання цін] став непередбачений збій у виробництві в Північному морі», - сказав Сукре Віджаякар, директор консалтингової компанії Trifecta, маючи на увазі незаплановану зупинку видобутку на нафтовому родовищі Buzzard в Північному морі.

 

Обсяг видобутку на даному родовищі становить близько 180 тис. бар. / добу. Це максимальна частка в потоці нафти Forties - ключового компонента фізичної ціни на нафту марки Brent.

 

Трейдери також відзначили, що ціни ростуть на тлі повільно стискаємого ринку, що викликано зусиллями ОПЕК щодо скорочення світового виробництва сировини.

 

Оскільки велика частина сирої нафти ОПЕК експортується на танкерах, моніторинг їх пересування є хорошим індикатором стану ринку. За даними аналітичної компанії Vortexa, морська відвантаження нафти впали в поточному році на 17%.

 

«Ми спостерігаємо значне скорочення морських поставок нафти в світі. Якщо на 1 січня цей показник становив 978 млн бар., то до 3 квітня він знизився до 812 млн бар.», - сказав виконавчий директор Vortexa Фабіо Кун. «Ці зміни сигналізують про те, що перебалансировка відбувається швидше, ніж вважають багато учасників ринку», - додав експерт.

 

Дані Thomson Reuters Eikon показують, що світові поставки нафти країнами-учасницями ОПЕК впали в кінці березня до 796,6 млн бар. проти 813,7 млн. бар. в січні.

 

Минулого тижня запаси нафти США знизилися на 1,8 млн бар., - до 533,7 млн ​​бар. Але вони все ще близькі до рекордних показників за всю історію моніторингу, повідомляє Американський нафтовий інститут (API).

 

Ключова причина зростання комерційних запасів нафти - збільшення її виробництва в США. Після обвалу в 2015 і 2016 роках видобуток нафти в країні зросла на 8,15%, - до 9,15 млн б / д.

 

«Потенціал зростання [світових] цін ... буде обмежений відновленням видобутку сланцевої нафти», - сказано в дослідженні BMI Research.

За матеріалами:oilnews

Всі новини