Нафтовидобувні країни не змогли домовитися про «заморожування» видобутку на зустрічі в Катарі.

19.04.2016

Країни-виробники нафти в неділю на зустрічі в столиці Катару Досі так і не змогли домовитися про «заморожування» рівня видобутку, переговори, що тривали більше 12 годин, закінчилися запевненнями сторін в тому, що їм потрібно ще трохи часу на роздуми, а ринок і так себе непогано почуває. Всього у зустрічі брали участь представники 18 країн, вона тривала близько 13 годин.

 

Провал переговорів пожвавить побоювання про те, що найбільші нафтовиробників знову вступають в боротьбу за частку ринку, особливо після застережень Саудівської Аравії про можливість різко наростити видобуток, якщо угода про фіксацію рівнів виробництва не буде укладена.

 

Однак фактично лідер ОПЕК Саудівська Аравія заявила учасникам, що хочуть приєднання всіх країн картелю до рішення про заморожування, в тому числі Ірану, представник якого в Доху не приїхав.

 

Тегеран відмовився зафіксувати обсяг виробництва, розраховуючи повернути собі частку ринку після скасування міжнародних санкцій в січні цього року.

 

Після тривалі п'ять годин непростих переговорів, на яких учасники сперечалися про формулювання фінального комюніке, делегати і міністри оголосили, що угоди не досягнуто.

 

Тим часом міністр нафтових ресурсів Нігерії Еммануель Ибе Качікву заявив журналістам, що хоч угоду про замороження після шести годин переговорів так і не було підписано, нафтовидобувні країни можуть провести ще один раунд переговорів.

 

За словами Качікву, як країни ОПЕК, так і які не входять в організацію держави-експортери нафти, ймовірно, проведуть переговори в червні.

 

За словами учасників зустрічі, включаючи нігерійського міністра і міністра нафти Омана Мухаммеда ар-Румхі, країнам потрібно більше часу для узгодження умов заморозки нафтовидобутку.

 

Іранський міністр нафти Біжан Намдара Зангане сказав в суботу, що іншим країнам варто просто змиритися з тим, що ісламська республіка повернулася на нафтовий ринок: «Якщо Іран заморозить нафтовидобуток ... він не зможе отримати вигоди від скасування санкцій».

За матеріалами: nefterynok

Всі новини