Нерішучість МЕРТ по членам аукціонного комітету призведе до затоварення ЗВГ на заводах «Укрнафти» і УГВ.

12.05.2016

Заплановані раніше на 11 травня 2016 року аукціони з продажу скрапленого газу ПАТ «Укрнафта» і ПАТ «Укргазвидобування» не відбудуться через відсутність кворуму в аукціонному комітеті (АК).

 

Про це Нафторинку повідомили в Кабінеті міністрів України.

 

За словами співрозмовника, недостатня кількість членів АК через закінчення повноважень його представників не дає можливість проводити аукціони згідно із затвердженим графіком на 2016 рік. «Ні Айварас Абромавичус з МЕРТ, в Міненерговугілля припинили роботу радник міністра - Олександр Загоруйко, секретар АК - Федір Трінус, з НАКу в« Укртранснафту »перейшов Петро Столяр, а Нілу Дубенко (начальник управління зовнішнього аудиту МЕРТ) - у відпустці», - повідомив джерело в уряді.

 

Як відомо, останній склад АК був затверджений спільним наказом МЕРТ і Міненерговугілля України №149 / 99 від 18.02.2015 року, який керуючись постановою №570 від 16.10.2014 року регламентував проведення аукціонів. Після зміни уряду, АК збирався в кінці квітня 2016 року в попередньому складі і переніс аукціон з 11 травня на 31 травня 2016 рік.  Весь цей час тривала підготовка до формування нового складу АК. За інформацією нафторинку, в МЕРТ свої узгоджені кандидатури в МЕРТ направили Міненерговугілля і НАК «Нафтогаз України». Однак, в МЕРТ не можуть визначитися зі своїми кандидатами і узгодити секретаря.

 

У той же час в «Укргазвидобуванню» відзначають, що перенесення аукціону на дату - пізніше 20 травня загрожує затоваркою ЗВГ, який зберігатися як в резервуарах на заводах, так і накопичуються в жд вагонах. «З 3 тис. тон парку зберігання ЗВГ на поточний момент вже використані 80%. «Залити» газом повністю під'їзні шляхи, обмеживши пересування вагонів, ми не можемо », - повідомив Нафторинку співрозмовник в« Укргазвидобуванню ».

 

У ПАТ «Укрнафта» прийняли рішення знайти шляхи відмови від практики курирування збутом ЗВГ представниками уряду. «Ми готуємо лист на прем'єр-міністра Володимира Гройсмана, в якому запропонуємо продавати ЗВГ безпосередньо трейдерам минаючи АК, дії якого по суті зводяться до установки дати продажу і визначення ціни. Якщо ми працюємо в ринку, то нехай продавець встановлює дату продажу і моніторить вартість товару, яку цілком може контролювати УКРІНФОРМ », - повідомив співрозмовник в« Укрнафті ».

За матеріалами:nefterynok

Всі новини