Незважаючи на обмеження ФСТЕК за 3 тижні травня в Україну імпортовано 40,6 тис. тон ЗВГ з РФ

25.05.2017

За даними консалтингової компанії UPECO в період з 1 по 21 травня в Україні було імпортовано близько 70,8 тис. тон скрапленого газу, що на 13,6% більше ніж за аналогічний період минулого місяця.

 

У розрізі країн-постачальників 40,6 тис. тон або 57,6% всіх обсягів було відправлено з Росії, 24,4 тис. тон (34,5%) - з Білорусі, 4,9 тис. тон (6,9% ) - з Казахстану і 700 тон (1%) з Єгипту.

 

За видами доставки 86% припадає на ж / д транспорт, 13% - на автомобільним і 1% - на морським.

 

Станом на початок третьої декади травня єдиним експортером російського ЗВГ в Україні залишається «Роснефть», яка отримала дозвіл ФСТЕК на поставки. Так за вказаний період компанія відвантажила на адресу українських контрагентів близько 27,4 тис. тон скрапленого газу. Інші російські виробники і експортери поки не були помічені в прямих поставках ЗВГ в Україні з травневими обсягами LPG.

 

Відзначимо, що в перший в Україну продовжував заходити газ російських компаній, який вітчизняні трейдери законтрактували ще в квітні ( «Лукойл», «Газпром», «Сургутнефтегаз» і ін). Сумарно на перехідний газ довелося близько 3,9 тис.тон.

 

В період 1 по 21 травня з 7,7 тис. тон до 9,5 тис. тон збільшився реекспорт російського ЗВГ, який в Україні відвантажується з терміналу на ст. Витьба в Білорусі. Крім того, невеликі автопартіі (близько 300 тон) російського реекспортного газу також заходили через Польщу.

 

У порівнянні з двома декадами минулого місяця, більш ніж в 2 рази з 10,4 до 24,4 тис. тон зросли поставки білоруських виробників, Мозирського НПЗ до 9,2 тис. тон і Білоруського ГПЗ до 15,1 тис. тон. Також з Новополоцького НПЗ в Україні було відвантажено 0,3 тис. тон ШФЛУ.

 

За вказаний період українським трейдерам довантажувати дорогою казахстанський ресурс «Жаікмуная» і Атирауського НПЗ, який контрактували в квітні, а також реекспортного газ «Тенгизшевройл». Сумарно в першій половині травня до України зайшло 4,9 тис. тон ЗВГ з Казахстану.

 

Крім того, близько 700 тон оформила компанія «Джі Ті Лоджистік» («Газтрон»), яка на початку місяця імпортувала 2,4 тис. тон єгипетського пропану морським шляхом.

 

Найбільшими імпортерами скрапленого газу в Україну стали: «Глуск Україна» - 15,1 тис. тон, «Надія» - 7,6 тис. тон, WOG -7,4 тис. тон, «БРСМ-Нафта» - 7 тис. тон і «Авантаж 7 »- 6,7 тис. тон.

 

За прогнозами UPECO при існуючих обсягах поставок в травні в Україні буде імпортовано близько 100-105 тис. тон скрапленого газу.

 

Нагадаємо, імпортні поставки зрідженого газу на український ринок в травні 2016 року склали 93,7 тис. тон.

За матеріалами:nefterynok

Всі новини