НГВУ «Долинанафтогаз» випереджає графік реалізації проекту по інтенсифікації видобутку

28.08.2017

ПАТ «Укрнафта» отримала додатково 17,2 тисяч тон нафти на 22 свердловинах Долинського та Північно-Долинського родовищ, які з кінця минулого року компанія почала оснащувати новими установками електроцентробіжних насосів (УЕЦН) підвищеної продуктивності. Про це повідомили в компанії.

 

Цього результату вдалося досягти за 9 місяців, при тому, що планом передбачалося отримати додатково 16,5 тисячі тон нафти протягом 1 року. Добовий видобуток нафти на зазначених свердловинах збільшилася на 80 тон - до 140 тон на добу. Також з початку проекту отримано додатково 5,5 млн м³ природного газу. Інвестиції, які забезпечили стабілізацію і збільшення видобутку, дозволили компанії наростити податкові відрахування і забезпечити раціональну розробку запасів вуглеводнів відповідно до умов ліцензій.

 

З листопада 2016 по травень 2017 року 22 свердловини НГВУ «Долинанафтогаз», були оснащені новими УЕЦН в рамках пілотного проекту по оптимізації роботи свердловин в західному регіоні. Крім того, ці свердловини оснащені системами дистанційного моніторингу. Аналогічний проект з оптимізації видобутку також реалізується на 8 родовищах «Укрнафти» в Сумській і Чернігівській областях.

 

Оновлення та оптимізація роботи обладнання на діючих свердловинах є одним з важливих чинників стабілізації обсягів добового видобутку нафти і конденсату в «Укрнафті». На жаль, сьогодні «Укрнафта» змушена скоротити інвестиційну програму на 2017 рік і розглядає додаткові заходи по скороченню витрат через непродовження 9 ліцензій на видобуток вуглеводнів та пов'язані з цим фінансові втрати. Вимушена зупинка видобутку і скорочення інвестицій матиме суттєвий негативний вплив на рівень виробництва і фінансові результати в поточному і майбутньому періодах.

 

Довідка:

 

ПАТ «Укрнафта» - найбільша нафтовидобувна компанія України. Частка суспільства в загальнодержавному видобутку нафти з газовим конденсатом в 2016 році склала 68%, частка в загальному видобутку газу - 6,6%. Бурові управління ПАТ «Укрнафта» мають 46 бурових установок, 1946 нафтових і 172 газових свердловин. ПАТ «Укрнафта» володіє 537 АЗС в більшості регіонів України. 50% + 1 акція товариства належить НАК «Нафтогаз України».

За матеріалами:nefterynok

Всі новини