НДС «Шукач» виявило мінімум 40 млрд куб. метрів запасів газу на шельфі Чорного моря

14.12.2016

Єдине в Україні державне науково-дослідне судно «Шукач» повернулося з рейсу. Науково експедиція закінчила перший етап морських робіт на Північно-західному шельфі Чорного моря. Зараз розвідані дані вивчають фахівці Причорноморського державного геологічного підприємства. Нагадаємо, рейсовое завдання НДС «Шукач» передбачало виконання пошуково-детальних нафтогазопошукових сейсморозвідувальних і геохімічних робіт в межах Кілійського-Зміїного уступу і Криловського прогину. Продовження геологорозвідувальних робіт заплановано на наступний рік.

 

«Держгеонадра разом з регіональним підприємством галузі реалізували потужний проект з відновлення пошуку нафти і газу, який можна назвати тектонічним зрушенням у геологічній галузі. Після трьох років сухого відстою, судно «Шукач» відремонтували, доукомплектовали і запустили в рейс. Завершено перший етап морських робіт. Попереду ще багато роботи, але початок покладено», - розповідає керівник Держгеонадр Микола Бояркіна.

 

Судно працювало на Північно-західному шельфі Чорного моря. За словами Миколи Бояркіна, ділянку роботи одина з найперспективніших, а коефіцієнт геологічного успіху високий. «За оцінками вчених, запаси газу становлять не менше 40 млрд кубометрів газу на площі 7000 квадратних метрів. Це мінімальні цифри, на які можна розраховувати», - зазначив керівник Держгеонадр.

 

Також вчені відзначають, що Чорне море має великий потенціал. Адже, крім вуглеводнів, Україна може видобувати ряд інших корисних копалин. «Чорне море - дивовижне море не тільки своїм розташування, а й геологічними покладами. У Чорного моря багатий потенціал вуглеводнів різного прояву. Зокрема, в Північно-західній частині тисячі газових факелів, які розташовані на дні. Також можна говорити про грязьові вулкани, газогідрати метану. Якщо Україна продовжить геологорозвідку шельфу Чорного моря - це забезпечить успіх країни», - говорить академік НАН України Євген Шнюков.

 

Відзначимо, Державна служба геології та надр України продовжить сейсморозвідувальні і геохімічні роботи в межах Кілійського-Зміїного уступу і Криловського в наступному році. Ділянка геофізичних досліджень, на якій будуть продовжувати працювати вчені - 6770км2. В адміністративному відношенні вона примикає до південної частини Одеської області, глибини моря 10 - 45м, площа робіт включає о. Зміїний.

За матеріалами:nefterynok

Всі новини