Низькі ціни самі балансують ринок.

25.04.2016

Ціни на нафту основних еталонних сортів торгуються без істотних змін в п'ятницю вранці 22 квітня після того як Brent зробив спробу подолати опір в районі 45 доларів за барель.

 

За даними Libertex, ф'ючерсні контракти на європейську нафту марки Brent з терміном експірації в червні на біржі ICE в Лондоні в 11.00 за московським часом з початку торгів додавали 0,1% і перебували на рівні 44,75 долара за барель. Одночасно травневі контракти WTI дорожчали на 0,3% і знаходилися в області 43,50.

 

Ф'ючерсні контракти Brent з терміном експірації в червні робили спробу подолати опір 45 доларів за барель. В моменті котирування досягали позначки 46,18 долара за барель, але не змогли там закріпитися і рушили вниз.

 

Радник міністра нафти Саудівської Аравії Ібрагім аль-Муханов в інтерв'ю Bloomberg зазначив, що очікує зниження світового пропозиції нафти в 2016 році на 1 мільйон барелів на добу.

 

Динаміка цін на нафту після зустрічі в Досі показала, що вони мають ще потенціал для зростання. Судячи з усього, учасники ринку вважають, що поточні низькі ціни самі по собі можуть стати драйвером заморозки видобутку і балансування ринку. Так, наприклад, з початку 2016 року видобуток в США знизилася 282 тисяч барелів за добу. З червня 2015 року майже на 650 тисяч барелів на добу. З огляду на плачевну ситуацію з простроченими кредитами в США з боку сланцевих компаній, можна очікувати подальшого падіння видобутку в Штатах, незважаючи на браву риторику.

 

Кувейт повернувся на ринок з колишніми обсягами. Протистояння з профспілками завершилося досить швидко. Однак, реакція на ці новини виявилася стриманою, в той час як в понеділок саме цю новину називали основним драйвером швидкого відновлення цін.

 

Ми вважаємо, що контракти як і раніше заряджені на зростання і мають шанси продовжити рух в район 50 доларів за барель, але зараз вони кілька «перекуплені» і можуть потребувати корекції, перш ніж продовжать рух вгору.

За матеріалами:oilexp

Всі новини