Норвегія оновила рекорд буріння в Арктиці

16.02.2017

Компанії, що займаються пошуком нових родовищ, пробурили в 2017 році рекордну кількість свердловин в норвезькій частині арктичних морів. При цьому їх не злякала низька вартість «чорного золота», що застрягла на позначці нижче $ 60 / барр.

 

Після того як в Баренцевому морі було виявлено нове родовище з оціночними запасами в 100 млн бар., компанія Lundin Petroleum AB заявила про розширення програми пошуку вуглеводнів у 2017 році на дві розвідувальні свердловини. Це збільшить кількість свердловин в регіоні до 16, що на дві одиниці вище рекорду 2014 року, повідомляють місцевий галузевий регулятор NPD (нафтової директорат Норвегії) і базується в Осло консалтингова фірма Rystad Energy AS.

 

У норвезькій частині Баренцева моря може міститися половина поки ще нерозвіданих нафтових запасів країни, говориться в звіті NPD. Проте, в умовах низьких цін на нафту рекордна бурова активність розвідувальних компаній виглядає нелогічною. Директорат звертає увагу на те, що Royal Dutch Shell згортає свої арктичні проекти. Так само роблять і деякі норвезькі компанії. На цьому тлі NPD прогнозує падіння розвідувальної активності до 11-річного мінімуму.

 

У той же час прожект-менеджер Rystad Energy AS Симон Сьётон вважає 2017 рік «дуже важливим для [освоєння] Баренцевого моря».

 

Галузевим спостерігачам належить приділять в цьому році особливу увагу компанії Statoil родовищу Korpfjell, яке розташоване поблизу російського кордону. Згідно з оцінками Rystad Energy AS, воно може містити до 10 млрд бар. нафти і газу. Statoil, яка почне в цьому році розвідувальне буріння в Баренцевому морі вперше з 2014 року, прагне применшити обсяг запасів. Однак в будь-якому випадку компанії Lundin дістанеться кілька мільярдів барелів.

 

Зростання бурової активності в норвезькій (і не тільки) частини Баренцева моря насторожує екологів. Так, Greenpeace вважає, що пошук вуглеводнів в регіоні обійдеться занадто дорого, і що видобувана тут нафта в результаті виявиться найдорожчою в світі.

За матеріалами:oilnews

Всі новини