Норвегія вирішує долю Лофотенов

07.08.2017

Норвезька нафтова індустрія періодично звертається до Лофотенских островів, чиї запаси нафти оцінюються в мільярди барелів. Але їхнім мріям не судилося збутися.

 

В наступному місяці комісія навряд чи схвалить скасування заборони на буріння в цій зоні, в той час як все більше і більше норвежців йдуть з індустрії, збагатила країну.

 

Дві найбільші політичні партії Норвегії: Норвезька робітнича партія і Консервативна партія вже давно опрацьовують план з освоєння цих територій. Але їм все ще доводиться рахуватися і з більш дрібними партіями, які налаштовані проти видобутку нафти на Лофотенах.

 

Все тому, що даний район є справжнім дивом природи. За даними WWF, в прибережних водах архіпелагу знаходиться найбільший кораловий риф і район нересту 70% всієї риби, що живе в Норвезькому і Баренцовому морях. Найбільша в світі колонія птахів також розташовується на Лофотенах. Противники буріння пояснюють, що витік нафти може завдати катастрофічну шкоду. Якщо зона видобутку буде розширена, у Норвегії виникнуть проблеми до Паризької угоди по клімату.

 

Нафтові компанії під керівництвом державної Statoil, найбільшої компанії Норвегії, заявляють, що відкриття доступу на Лофотени необхідно, якщо країна хоче і далі підтримувати видобуток нафти і газу, яка вже впала на 12%, а з 2025 року, впаде ще більше. За оцінками уряду, на Лофотенах приблизно 1.3 мільярда барелів нафти. Компанія Konkraft заявила, що обсяг запасів нафти може досягати 3 мільярдів барелів. Якщо там здебільшого нафту, а не газ, то її ринкова вартість може бути, принаймні, 65 мільярдів доларів за нинішніми цінами.

 

«Ми гостро потребуємо нових відкриттях і проектах, що ще раз підкреслює необхідність оцінки впливу на навколишнє середовище на Лофотенах і Вестеролене», заявив прес-секретар Statoil Бард Глад Педерсен.

 

Суперечки навколо Лофотенов йдуть на тлі більш бурхливих дискусій з приводу ролі Норвегії в боротьбі з кліматичними змінами. Будучи найбільшим видобувачем нафти і газу в західній Європі, вона почала видобувати нафту ще в 1970 роках).

 

Питання також у тому, чи дійсно настільки потрібна нафта з Лофотенов. Ціни на поновлювані джерела енергії падають, а Exxon Mobil Corp. і ОПЕК очікують зростання продажів електроавтомобілів, Найбільші нафтові компанії США вже говорять про зростання попиту на нафту лише з 2020 року.

 

І прем'єр-міністр Ерна Сульберг і її конкурент з Норвезької робочої партії, Юнас Гар Стуре, кажуть, що Норвегія має менше залежати від нафти, вони також стверджують, що виробництво палива буде відігравати важливу роль ще багато років. Його частка становить 12% економіки, а до падіння цін на нафту в 2014, вона була більше 20%. В індустрії було зайнято майже 200,000 працівників.

За матеріалами:oilexp

Всі новини