Норвегія скоротила видобуток в травні без всяких віденських угод

23.06.2017

Норвегія за минулий місяць досить значно знизила видобуток рідких вуглеводнів. За даними Норвезького нафтового директорату (Norwegian Petroleum Directorate, NPD), травневий середній показник в порівнянні з квітнем зменшився відразу на 6% - до 1,98 млн барелів на добу. У позаминулому місяці, для порівняння, він дорівнював 2,108 млн б / д.

 

Правда, видобуток нафти в травні все-таки зріс, але тільки в порівнянні з тим же місяцем 2016- го. Середньодобовий показник за минулий місяць становив, за даними NPD, 1,612 млн барелів, що на 2,8% більше рівня нафтовидобутку в травні минулого року. Обсяг виробництва широкої фракції легких вуглеводнів (ШФЛУ) дорівнював 349 тис б / д, газоконденсату добували по 18 тис б / д.

 

Нагадаємо, що Норвегія, найбільша нафтогазовидобувна держава Європи, не бере участі в віденських угодах щодо скорочення видобутку нафти. ОПЕК викликала її на діалог ще минулої весни, коли головні світові виробники сировини збиралися в Досі. Запрошували Норвегію в уже сформований віденський клуб «ОПЕК +» і в нинішньому травні, коли угоди були пролонговані до квітня 2018 го. Але Осло кожен раз відмовляв, оскільки обмеження видобутку нині не в його інтересах.

 

За даними британського нафтогазового концерну, Норвегія займає 2% світового нафтового ринку. Згідно з інформацією Єврокомісії, на нафтогазовий сектор припадає близько 22% ВВП країни і 67% обсягу її експорту. Майже весь експорт газу з Норвегії припадає на країни ЄС, чиї потреби вона покриває на 20% з гаком.

За матеріалами:oilexp

Всі новини