Норвегія в жовтні збільшила загальний обсяг видобутку вуглеводневої сировини

21.11.2017

Щодобовий видобуток рідкої вуглеводневої сировини на родовищах Норвегії зріс в жовтні на 8,01% в порівнянні з вереснем, склавши 1,901 млн барелів на день, свідчать попередні дані, опубліковані в доповіді Норвезького нафтового директорату (NPD).

 

За остаточними даними, у вересні обсяг видобутку вуглеводневої сировини в Норвегії склав 1,76 млн барелів на добу. Однак в жовтні в країні в середньому щодоби видобувалося 1,54 млн барелів нафти. Це на 4,5% менше колишнього прогнозу NPD. Так, обсяг видобутку широкої фракції легких вуглеводнів (ШФЛУ) склав 330 тис барелів на день, конденсату - 31 тис барелів.

 

Норвегія - найбільше нафтогазовидобувна європейська держава, на нафтогазовий сектор якої припадає близько 22% ВВП і 67% експорту, свідчу статистичні дані Єврокомісії (ЄК). Норвезька частка на глобальному ринку нафти становить близько 2%. Експортні поставки Норвегія здійснює переважно в країни Євросоюзу, покриваючи понад 20% його газових потреб.

 

Так, наприклад, раніше в цьому місяці повідомлялося, що Норвегія докладає величезних зусиль до того, щоб власне виробництво природного газу в Європі скорочувалася не дуже великими темпами. За рік з жовтня 2016- го по жовтень 2017 го державний нафтогазовий гігант Statoil поставив для потреб Євросоюзу рекордний для себе обсяг палива - 123 млрд кубометрів.

 

Таким чином Норвегія забезпечила 25% європейського споживання «блакитного палива». І це не межа. Зараз основною ресурсною базою Statoil, призначеної для постачань в ЄС, є родовище Snohvit, проте компанія має намір активно розвивати ліцензійну область Fram в Північному морі.

 

Найближчим часом в розробку даних покладів буде інвестовано 1 млрд норвезьких крон. На ці кошти буде встановлено новітній донний газодобувний комплекс, особливістю якого є максимальна стандартизація всіх агрегатів і елементів. Його під'єднають до платформи Troll C, звідки газ з родовища також буде надходити на європейський ринок.

За матеріалами:nefterynok

Всі новини