Новополоцький НПЗ повністю перейшов на випуск ДП Євро-5

12.03.2018

Після модернізації на установці «гідроочищення №2» Новополоцький НПЗ ( «Нафтан») повністю перейшов на випуск дизельного палива стандарту Євро-5.

 

Про це Нафторинку повідомили на заводі.

 

Так, 21 січня 2018 року на НПЗ приступили до фінального етапу запуску процесу сульфидирования свіжого каталізатора в одному з двох реакторів. 24 січня на першому блоці установки отримали першу продукцію Євро-5, яка пройшла всі лабораторні дослідження і поступила в товарно-сировинний цех № 8. А другий блок видав ДП із вмістом сірки менше 10 ррm 16 лютого.

 

«У січні-лютому 2018 го на установці «Гидроочистка № 2» розпочато комплексне випробування обладнання. Були успішно запущені на різних режимах обидва потоку, на кожному - нові реактори - Р-201 і Р-301. Отримано і готова продукція - ДП, з вмістом сірки менше 10 ppm», - відзначили на НПЗ.

 

Раніше на установці «Гидроочистка № 2» отримували більше 1,2 млн тон дизельного палива в рік. Після повного завершення реконструкції її продуктивність зросла на 25%.

 

«Нашою головною метою був перехід на виробництво низькосірчистого дизпалива. У виробничому плані на цей рік випуск ДП класу Євро-4 вже не запланований», - повідомили Нафторинку на підприємстві.

 

«Навесні по черзі обидва блоки установки чекає досвідчений пробіг, але вже при 100% завантаженні. Їх обкатають на різному сировину, при відповідних температурних режимах», - резюмували на «нафтанам».

 

У зв'язку з переходом на випуск продукції стандарту Євро-5 на «нафтанам» зацікавлені у відновленні поставок в Україну, однак відзначають, що на відвантаження впливає кілька чинників.

 

На заводі прогнозують, що випуск дизельного палива в 2018-му році складе близько 30% від всієї продукції, що випускається підприємства (в 2017-му завод переробив понад 8 млн тон нафти). На сьогоднішній день глибина переробки нафти на «нафтанам» оцінюється на рівні 73%.

 

Нагадаємо, до 2018 року Новополоцький НПЗ був одним з найбільших постачальників дизельного палива Євро-4 на український ринок. За підсумками 2017 року обсяг поставок ДП із вмістом сірки більше 10 ppm склав близько 280 тис. тон. В той же час завод також відвантажував і дизпаливо Євро-5.

 

Після вступу в силу норм Технічного регламенту, в яких оборот ДП нижче стандарту Євро-5 був заборонений, поставки дизпалива з Новоплоцкого НПЗ в Україні припинилися.

За матеріалами:nefterynok

Всі новини