Нові вимоги до суднового палива призведуть до подорожчання нафти до $ 90

17.05.2018

Котирування нафти сорту Brent досягнуть $ 90 за барель до 2020 року, коли повинні вступити в силу нові міжнародні вимоги до суднового палива, які змінять структуру виробництва в нафтопереробній галузі. Про це свідчать аналітичні матеріали інвестиційного банку Morgan Stanley, повідомляє агентство «Інтерфакс-Україна».

 

Аналітики банку вважають, що цей фактор буде надавати підтримку цінам в найближчі два роки чи не сильніше, ніж геополітика на Близькому Сході і дії ОПЕК. З січня 2020 року судна повинні будуть використовувати паливо з більш низьким вмістом сірки, і це призведе до зростання попиту на середні дистиляти, включаючи дизель та морської газойль, відзначають аналітики. «Ми очікуємо боротьбу за середні дистиляти, в результаті якої збільшаться крек-спреди, а слідом за ними піднімуться і ціни на нафту», - йдеться в їх огляді.

 

Нафта вже отримала підтримку від зниження видобутку ОПЕК і геополітичних ризиків, включаючи рішення США про відновлення санкцій проти Ірану. Зміна регулювання про судновому паливі має посилити підвищувальний вплив на ціни.

 

Крім того, введення нових правил може відбитися на нафтопереробної галузі. Зокрема, зміни приведуть до надлишку пропозиції високосірчаного мазуту і зростання попиту на нафтопродукти, що відповідають новим вимогам. Міжнародне енергетичне агентство (МЕА) назвало ініціативу IMO «самим різкою зміною паливних специфікацій для будь-якого з нафтопродуктів в такому великому масштабі».

 

За інформацією Financial Times, на нафтовому ринку виникне дві проблеми. По-перше, хоча на суднове паливо з високим вмістом сірки, за даними МЕА, доводиться тільки 4% світового попиту на нафту, цей ринок завжди був важливий для нафтопереробного сектора, оскільки поглинав залишки нафтопереробного процесу. Але тепер, за оцінками представника нафтотрейдерської компанії Vitol, попит на це паливо скоротиться приблизно на 3 млн барелів.

 

По-друге, збільшення попиту на більш екологічне паливо посилить брак потужностей і призведе до зростання цін на такі нафтопродукти, як дизельне і реактивне паливо, а також бензин. За словами президента консалтингової фірми EnSys Energy Мартіна Таллетта, коли збільшуються попит і ціни на один з цих тісно пов'язаних один з одним видів палива, підвищуються ціни і на інші. За оцінками EnSys і Navigistics Consulting, зміна правил призведе до зростання цін приблизно $ 10-20 за барель (або 11-23%) на всі ці нафтопродукти по всьому світу. Крім того, НПЗ буде складно адаптуватися до зміни попиту на різні продукти, прогнозує EnSys.

За матеріалами:enkor

Всі новини