Новий стандарт якості автогазу не відіб'ється на його ціні в роздрібній торгівлі, - НАУ

31.01.2018

Нафтогазова асоціація України вважає, що вступає в силу з 1 лютого новий стандарт якості (ДСТУ ЕN 589 до: 2017) не позначиться на роздрібній ціні скрапленого газу. Про це повідомляє прес-служба НАУ.

 

«Зміни стосуються тільки технологічних і бюрократичних питань, і зовсім не впливають на формування ціни», - уточнюють в асоціації.

 

У НАУ нагадують, що відповідно до п.5 ст. 23 Закону України «Про захист прав споживачів» з 1 лютого 2018 року реалізація скрапленого газу комунально-побутового призначення для заправки автотранспорту буде заборонена.

 

На думку фахівців асоціації, такий захід не тільки захищає права споживача, але і дозволить знизити рівень шкідливих викидів в атмосферу. Адже газ комунально-побутового призначення має більш високий вміст води і сірки. А його застосування для заправки авто призводить до швидкого зносу паливної системи автомобіля і, відповідно, збільшує вартість ремонтних робіт.

 

«Новий стандарт якості не тільки посилює екологічні вимоги до Автогаз і дозволяє наповнити ринок паливом вищого екологічного класу, але і є ефективним заходом, спрямованої на боротьбу з контрафактом», - резюмує керівник підкомітету якості нафтопродуктів НАУ Віталій Горичко.

 

Як повідомляв enkorr, новий стандарт ДСТУ EN 589 до: 2017 «Палива автомобільні. Газ нафтовий зріджений »вступить в силу з 1 лютого 2018 року. Він висуває вимоги до скрапленого газу нарівні з традиційним автомобільним паливом, тобто визначає допустиму октанове число, вміст сірки та ін.

 

Ресурсне наповнення ринку зрідженого вуглеводневого газу України в 2017 році склало 1,57 млн ​​тон, що на 8,4% більше в порівнянні з 2016 року. На внутрішнє виробництво довелося 25% обсягу (в 2016 році - 28%), решта забезпечили зарубіжні джерела.

 

Довідка enkorr

 

Нафтогазова Асоціація України створена в 2009 році. До її складу входять компанії WOG, ОККО, Shell, AMIC Україна, Socar, KLO, «Паралель», SunOil, «Глуск Україна», «Укргазвидобування», GT Group, а також оптові постачальники «Альянс Ойл Україна» і «БНК-Україна».

За матеріалами:enkorr

Всі новини