НПЗ Азії переключаються на легку нафту з Африки, Росії та США

28.03.2017

Використовуючи зниження цін на легкі сорти нафти, деякі компанії в Азії нарощують їх переробку, що легше і дешевше, ніж переробка важкої нафти. Крім того, це дозволяє збільшити прибуток регіональних НПЗ.

 

Новий ринковий тренд привів до того, що нафтопереробні компанії Азії збільшують закупівлі легкої нафти в Росії, Африці і навіть в Сполучених Штатах в надії збільшити свій прибуток.

 

«Корейські компанії купують легку нафту, тому що її цінова конкурентоспроможність поліпшується», - розповів Reuters джерело в корейської нафтопереробної компанії на умовах анонімності.

 

«Раніше легка нафта була дорогою, і тепер, коли її видобувається занадто багато, вона стала відмінно підходити для НПЗ. Зараз ми можемо купувати її дешевше, знижувати [виробничі] витрати і випускати продукцію з більш високою доданою вартістю, таку, як легка нафта і бензин. Ми сподіваємося, що ця тенденція продовжиться», - повідомило джерело агентства.

 

Як заявили деякі трейдери, легкі сорти нафти використовуються для змішування з більш важкими.

 

Південнокорейська Hyundai Oilbank купила російську нафту марки Sakhalin Blend з поставками в квітні-травні. Тайванська нафтопереробна CPC додатково закупила на II квартал два танкери з легкою нафтою і легкої алжирської сумішшю Saharan Blend. Це дозволить їй замінити більш важку нафту з Анголи, сказав представник корейської компанії.

 

Thai Oil купила першу партію «Сахалінської суміші» і легку нафту з родовища Eagle Ford в II кварталі. Інша тайська компанія - PTT - придбала Sakhalin Blend.

 

Зазвичай нафтопереробні заводи вимірюють відносну різницю між легкими і важкими сортами нафти, аналізуючи премію між саудівськими сортами легкої нафти Arab Light і Arab Heavy. У квітні між ними становив $ 2,45 / бар. Це найвужчий спред за останні сім місяців.

 

Скорочення виробництва, здійснюване ОПЕК, призвело до зниження пропозиції середніх важких сортів сирої нафти з Середнього Сходу, що дають більше залишкового мазуту, який потребує додаткової дорогої переробці.

 

У той же час, що працюють в США компанії нарощують видобуток легкої нафти з тим, щоб компенсувати зниження поставок, що виникли в результаті скорочення виробництва «чорного золота» країнами ОПЕК. В результаті знизилися ціни на американську легку нафту, і азіатські клієнти стали більш активно її купувати.

 

З жовтня минулого року виробництво сировини в Сполучених Штатах зросла на 670 тис. бар. / добу, свідчать дані, опубліковані міненерго США. При цьому трейдери все більш активно направляють американську нафту в Азію.

 

Поворот ринку до легкої нафти представляє певні труднощі для деяких регіональних НПЗ, які витратили мільйони доларів на установку обладнання, необхідного для збільшення глибини переробки важкої нафти.

 

«У світі стало занадто багато легкої нафти. Звичайно, це приємна проблема, але якщо ви ввели в дію дорогущий кокер, то навряд чи вам захочеться, щоб цей багатоповерховий актив простоював без діла», - сказав Джеймі Вебстер, співробітник Центру глобальної енергетичної політики Колумбійського університету.

За матеріалами:oilnews

Всі новини