НПЗ Білорусі готуються до роботи в умовах обнулення в РФ мита на нафту

11.01.2018

Білоруська нафтопереробкою готується працювати в умовах очікуваного обнулення Росією експортних мит на нафту, заявив заступник голови концерну "Белнефтехим" Андрій Рибаков.

 

Уряд РФ вже кілька років обговорює податковий маневр в нафтову, що передбачає поетапне зниження - аж до обнулення - експортного мита на нафту з одночасним підвищенням оподаткування видобутку.

 

"При скасуванні мита Росією, згідно застосовуваної формулою визначення ціни на нафту для Білорусі, вартість російської нафти виросте на таку ж величину і буде дорівнює світових котирувань. Терміни скасування поки російською стороною не визначені. Проте ми активно готуємося до передбачуваних змін", - сказав Рибаков в інтерв'ю агентству Белта.

 

За його словами, саме з метою підвищення ефективності роботи НПЗ в ринкових цінових умовах і проводиться модернізація "Нафтан" і Мозирського НПЗ і підвищення глибини переробки нафти.

 

Заступник голови концерну зазначив, що білоруська нафтопереробка вже кілька років працює в умовах так званого податкового маневру РФ, в результаті якого вартість нафти для Білорусі зростає і поступово наближається до світової ціни. У 2017 році, наприклад, вартість тонни російської нафти при поставках на білоруські НПЗ становила близько 80% від її світових котирувань, зазначив він.

 

"Збільшення вартості сировини неминуче призводить до збільшення ціни готового продукту. З урахуванням високої питомої ваги вартості нафти в собівартості виробництва нафтопродуктів (понад 80%) для компенсації втрат НПЗ від зростання котирувань нафти за вказаний період (в серпні-грудні 2017 року) ціни на нафтопродукти необхідно збільшити на 23% ", - додав Рибаков.

За матеріалами:nefterynok

Всі новини