НПЗ «Лукойлу» в Болгарії оштрафований на 50 тис. Євро за забруднення повітря

09.02.2018

Нафтопереробний завод “ЛУКОЙЛ”  в Болгарії оштрафований регіональною екологічною інспекцією міста Бургас. НПЗ "Лукойл Нафтохім Бургас" доведеться заплатити 100 тис левів (близько 50 тис євро) штрафу за забруднення повітря.

 

"Штраф накладено у зв'язку з тим, що завод не надав письмових доказів посиленого контролю і негайних дій з ідентифікації джерела неприємного запаху", - розповіла директор інспекції Тонка Атанасова.

 

Проблема виникла кілька тижнів тому, коли жителі Бургаса почалися скаржитися на різкий хімічний запах, що поширився по місту. Екологічна інспекція швидко визначила, що його джерелом став "Лукойл Нафтохім Бургас".

 

Раніше ЛУКОЙЛ вже опинявся в центрі скандалу в Болгарії. У жовтні 2016 року Комісії із захисту конкуренції (КЗК) звинуватила шість компаній в картельній змові на ринку палива. У їх числі опинилася і російська, решта фігурантів справи: EKO Bulgaria EAD, Shell Bulgaria EAD, OMV Bulgaria OOD, Nis Petrol EOOD і Petrol AD.

 

КЗК вважала, що вони змовилися обмінюватися інформацією про вартість бензину і проводити єдину цінову політику на роздрібному ринку палива. За результатами розслідування можливої ​​змови комісія могла накласти на болгарське підприємство ЛУКОЙЛа штраф в розмірі до 150 млн євро.

 

Однак минулої осені справа була, на щастя, закрито. Все відбулися «легким переляком»: приписом із закликом забезпечити незалежність і прозорість цінової політики на роздрібному паливному ринку країни.

 

При цьому КЗК заборонила контакти і обмін інформацією з компаніями-конкурентами і їх співробітниками, заборона поширюється і на співробітників власних і конкуруючих АЗС. Крім цього, не допускається обговорення, отримання або надання комерційної інформації в рамках роботи Болгарської нафтової і газової асоціації. Працівників, які порушили дані правила, відомство рекомендувало звільняти.

За матеріалами:nefterynok

Всі новини