Облгази купили всього 565 тон ЗВГ на двох спецаукціонах

01.06.2016

ПАТ «Укргазвидобування» реалізувало 415 тон ЗВГ на спеціалізованому аукціоні з продажу газу для потреб населення. Про це йдеться в підсумковому бюлетені торгів, опублікованому на сайті «Української енергетичної біржі».

 

Ресурс був традиційно проданий за стартовою ціною 7 389,88 грн / т.

 

У той же час ПАТ «Укрнафта», за словами представника облгазу, продало на майданчику УМВБ всього 150 тон ЗВГ. За 1-2 лота придбали представники з Житомира, Івано-Франківська, Сум, Волині та Чернігова. Таким чином, на двох торгах було куплено всього близько 565 тон ЗВГ.

 

Як повідомляв OilNews, «Укргазвидобування» і «Укрнафта» виставили на спеціалізований аукціон з 540 тони ЗВГ.

 

Представник облгазу вважає, що низький попит об'єктивно обумовлений тим, що ціна Спецгаз практично зрівнялася з ціною ЗВГ на комерційному аукціоні. «Спецгаз не конкурентна, люди йдуть на заправки. Субсидій для ЗВГ немає, на відміну від природного газу », - зазначив співрозмовник OilNews.

 

Також нагадаємо, що оператори поставок скрапленого газу для потреб населення з 1 січня припинили постачання балонів споживачам. Причиною припинення відвантажень стали зміни в Податковий кодекс, які передбачають сплату роздрібного акцизу ($ 0,042 / т) з кожного літра реалізованого продукту. При цьому відсутнє законодавче виключення для постачальників ЗВГ населенню.

За матеріалами:oilnews

Всі новини