Об’єм поставок нафти з РФ до Білорусі будуть відновлено сьогодні

24.10.2016

Об’єм  поставок нафти з РФ до Білорусі будуть відновлено в п'ятницю, 21 жовтня. Про це заявив глава міністерства енергетики республіки Володимир Потупчик. Він також додав, що сьогодні ж Білорусь перерахує Росії кошти в рахунок погашення боргу за поставлений газ, передає ТАСС.

 

«Всі об’єми будуть відновлені сьогодні в повному обсязі», - сказав міністр.

 

Білорусь з початку поточного року веде переговори з РФ про зниження цін на газ. З липня Росія більш ніж на третину скоротила поставки нафти в Білорусь, реагуючи на існуючу, з точки зору російської сторони, недоплату за поставлений природний газ, сума якої склала $ 281 млн.

 

Як повідомляв раніше віце-прем'єр Білорусі Володимир Семашко, в III кварталі Росією була заблокована половина поставок нафти в республіку, - до 3 млн тон.

 

Володимир Потупчик також повідомив журналістам, що Мінськ в п'ятницю перерахує кошти в рахунок погашення боргу за російський газ.

 

Як повідомляв OilNews, в середині червня Міненерго РФ розіслало нафтовим компаніям графік експорту нафти в Білорусь в III кварталі, що передбачає скорочення поставок нафти з 5,3 млн тон до 3,5 млн тон (-33,92%). Істотне обмеження російської сировини призвело до того, що за підсумками січня-серпня експорт нафтопродуктів з Білорусі впав на 9,6%.

 

У першій декаді жовтня Мінськ і Москва врегулювали нафтогазові суперечки, хоча між партнерами по Союзній державі залишилося безліч невирішених питань. Відзначимо, що Росія пішла на певні поступки після того, як президент республіки Олександр Лукашенко заявив про готовність Білорусі почати закупівлі іранської нафти з її подальшим транзитом через Україну.

 

Крім того, Мінськ пригрозив збільшити вартість транзиту сирої нафти з Росії через територію Білорусі, в середньому, в 1,5 рази.

За матеріалами:oilnews

Всі новини