ОККО відкрило найбільшу ДПС в Західній Україні

23.05.2018

У другому кварталі поточного року мережа АЗК ОККО ввела в експлуатацію побудовану газонаповнювальну станцію поблизу міста Золочів на Львівщині.

 

Про це повідомили в компанії.

 

ДПС знаходиться в с. Підгороднє Золочівського районп Львівської області. Її резервуарний парк дає можливість одночасно зберігати 2000 кубометрів зрідженого газу. Потужностей ДПС вистачає, щоб покривати операційні потреби самої компанії, а також приймати на зберігання ресурс від сторонніх замовників.

 

«За останні 5 років внутрішній ринок газомоторного палива виріс приблизно вдвічі, але існуюча інфраструктура зберігання зрідженого газу в Україні виявилася недостатньо готовою до такого стрибка. Переважна більшість українських ДПС побудовані 15 або більше років тому і є технологічно застарілими. Таке становище не давало можливості операторам створювати достатні запаси газу і навіть приводило до локальних дефіцитів в пікові періоди споживання. Тепер, оперуючи власної газонаповнювальної станцією, мережа ОККО стає більш незалежною від ресурсних перепадів на ринку і здатна своєчасно і в повному обсязі забезпечувати якісним перевіреним LPG і власників авто з газобалонним обладнанням, і В2В-партнерів », - розповідає керівник департаменту постачання та оптового збуту нафтопродуктів мережі ОККО Сергій Стоянській.

 

У складі ДПС облаштовано залізничну естакаду, яка може одночасно приймати 4 вагон-цистерни, і автомобільну естакаду з системою автоналиву, яка здатна паралельно обслуговувати 4 газовоза зі швидкістю заповнення цистерни протягом 1,5-2 годин. ДПС обладнана одним залізничними і 4 автомобільними вагами. Незабаром на об'єкті запрацює і найсучасніша в Україні лабораторія з контролю якості зрідженого газу.

 

Як повідомив Нафторинку джерело в «Галснфтогазе» ДПС була запущена ще в квітні. «Спочатку ми закачали в ємності технологічний газ, перша партія якого була відправлена ​​з Гнеденцівского ГПЗ, потім спробували злив і налив газовозного імпорту з Білорусі», - зазначив він.

 

Проектування ДПС, і роботи по автоматизації (насоси і компресора) виконала «Сигма груп інжиніринг». Підрядником будівництва виступило ТОВ «Станіславський».

 

В процесі проектування і будівництва на об'єкті передбачено максимально високий рівень техногенної безпеки. Тут встановлена ​​система раннього виявлення надзвичайних ситуацій, сучасна пожежна сигналізація, датчики загазованості, моніторинг показників яких буде здійснюватися в постійному автоматичному режимі. На території станції знаходиться 2 пожежних водоймища по 300 кубометрів кожен.

 

Сьогодні заправитися скрапленим газом можна вже на 245 АЗК ОККО. У найближчі 2 роки кількість таких АЗК планується довести до 300.

За матеріалами:nefterynok

Всі новини