Жовтневий імпорт зрідженого газу в Україну склав близько 92 тис. тон

03.11.2016

За попередніми даними консалтингової компанії UPECO в жовтні в Україну було імпортовано близько 92 тис. тон.

 

Як і у вересні 2016 року, в порівнянні з аналогічним періодом минулого року, імпортні поставки збільшилися на 68%.

 

Згідно з розрахунками UPECO в період з 1 по 30 жовтня в розрізі поставок на Росію (включаючи реверс з Європи) припала близько 70 тис. тон, на Білорусь - близько 14 тис. тон, Швецію - 3,5 тис. тон, Литву - 2, 6 тис. тон і Нідерланди (регіон ARA) - близько 1 тис. тон.

 

Крім того, за цей період в Україні здійснювалися невеликі поставки польського газу компанії Orlen Paliwa, а також ЗВГ з паливного хаба в Італії через термінал City Gas в румунському Галаці.

 

Відзначимо, що із зазначеної кількості імпортованого LPG на широку фракцію легких вуглеводнів довелося близько 8,4 тис. тон.

 

На поставки залізничним транспортом припадає 83,5%, автомобільним -12,8%, морським - 3,9%.

 

Головними імпортерами скрапленого газу за цей період стали «БРСМ-Нафта» - близько 13,7 тис. тон,  «Надія» - 10,6 тис. тон, «Пропан Трейд» - 7,9 тис. тон, WOG - 6, 4 тис. тон, «Авантаж 7» - 5 тис. тон, «Газтрон» - 4,1 тис. тон і «СВГ Плюс» ( «Автотранс») - 3,2 тис. тон.

 

Втім, трейдери відзначають, що зазначені обсяги не цілком задовольняють попит. «У зв'язку з рекордним вересневим імпортом у багатьох компаній на початку жовтня спостерігався профіцит ЗВГ. Через це ринок практично не відчував браку. Однак у листопаді більшість компаній увійшло без значних перехідних обсягів. Таким чином, на тлі новин про зменшення відвантажень з Росії, в зв'язку з санкціями проти «СГ-трансу», в листопаді може виникнути дефіцит », - розповів один з імпортерів.

 

Нагадаємо, у вересні 2016 року імпорт зрідженого газу в Україну також показав рекордне зростання - близько 117,8 тис. тон.

За матеріалами:nefterynok

Всі новини