OPEC втрачає верховенство на нафтовому ринку

14.07.2017

Баланс сил у світі нафти змістився від OPEC в сторону Північної і Південної Америки, здебільшого в бік США.

 

За словами Rachel Ziemba, аналітика компанії Roubini Global Economics, що знижуються витрати в сланцевої промисловості зміцнили міжнародну ціну на нафту від американських виробників, в той же час, прибравши більшу частину важелів OPEC, про що свідчить Саудівська Аравія - лідер картелю, який, здавалося, був готовий деякий час жити з більш низькими цінами. Як тільки стало ясно, що перебалансировка ринку займе більше часу, ніж очікувалося, Королівство визнало, що воно готове продовжувати скорочувати виробництво замість того, щоб зосередитися на збереженні своєї частки на ринку.

 

Rachel Ziemba також зазначає, що OPEC недооцінювала стійкість сланцевих виробників США, принаймні на початковому етапі. Схоже, що коли OPEC усвідомила, наскільки стійкі виробники сланцевої нафти, було занадто пізно робити щось конструктивне проти них. Більш того, нездатність OPEC приборкати виробників США і підтримати ціни, привела до того, що плани приватизації, такі як широкомасштабне IPO Aramco, стали більш ризикованими, ніж кілька місяців тому.

 

Цей зсув влади в нафтовій галузі також вплинув на традиційну кореляцію між геополітичною напруженістю і цінами на нафту.

 

Геополітичні події роблять менший вплив на ціни на нафту, ніж їх традиційне вплив через перенасичення. Як і раніше нафти дуже багато і ринок не сильно турбується про геополітичні проблеми. Rachel Ziemba визнав, що через пару років геополітичні чинники можуть знову зіграти більш значну роль в цінах на нафту, але поки їх значимість знижується.

За матеріалами:oilexp

Всі новини