ОПЕК до мінімуму скоротила поставки нафти на світовий ринок

03.04.2018

У першому кварталі поточного року ОПЕК знизила обсяг поставок нафти на світовий ринок до мінімальних значень за весь час дії угоди ОПЕК +. Про це йдеться в черговому звіті консалтингової фірми Petro-Logistics SA, яка відстежує переміщення танкерів.

 

«Останні квартальні дані свідчать про зниження показника на 425 тис. барелів на добу від середньодобового пропозиції 2017 року цілому», - зазначає Petro-Logistics. По суті, це було передбачувано, адже з початку року ОПЕК постійно ставить рекорди по скороченню видобутку нафти.

 

Даних по березню ще немає, але відомо, що в лютому картель на 142% перевиконав план, встановлений віденської угодою ОПЕК +. Правда, тут треба враховувати, що дане перевиконання обумовлено, в основному, катастрофічним падінням видобутку в Венесуелі: виробництво там скоротилося до 1,55 млн барелів на добу. Також знижується видобуток і в Анголі, але не такими темпами.

 

Тим часом Міністерський моніторинговий комітет закликав країни-учасниці угоди не розслаблятися. Як говориться в прес-релізі комітету, необхідно сконцентрувати зусилля на підтримці або перевищенні 100-відсоткового рівня дотримання своїх зобов'язань.

 

"Міністерський моніторинговий комітет висловив задоволення спільними результатами, але звернув увагу на нещодавню волатильність на ринку нафти, підкресливши важливість збереження пильності і необхідність уникнути почуття самовдоволення", - наголошується в повідомленні.

За матеріалами:nefterynok

Всі новини