ОПЕК повинна знизити виробничі витрати, щоб конкурувати зі сланцевою нафтою

03.03.2017

Члени Організації країн-експортерів нафти (ОПЕК) повинні знизити виробничі витрати, щоб більш успішно конкурувати з виробниками сланцевої нафти. Про це заявив міністр нафтової промисловості Нігерії Еммануель Качікву, передають «Весті.Економіка» з посиланням на Reuters.

 

Міністр висловив упевненість в тому, що угода про скорочення виробництва нафти, яке було прийнято в листопаді, сприяє зростанню ціни на нафту.

 

Економіка Нігерії, 75% доходів якої складають надходження від продажу сирої нафти, скоротилася на 1,5% в 2016 році - перший повний рік скорочення за 25 останніх років, що обумовлено зниженням доходів від продажу нафти.

 

«Члени ОПЕК повинні знизити витрати виробництва, щоб краще конкурувати з виробниками сланцевої нафти», - заявив Качікву. Він також додав, що був вражений роботою, яку виконали країни ОПЕК, і висловив упевненість, що угода про замороження виробництва нафти підтримає ціни на вуглеводні.

 

Заява Качікву стала першим публічним визнанням ОПЕК того факту, що виробники сланцевої нафти США вистояли в ході розв'язаної картелем цінової війни і значно знизили точку беззбитковості. Так, рентабельність від вкладень Exxon Mobil Corp. в буріння нових свердловин на родовищах сланцеву нафту в Пермському басейні і на формації Баккен при ціні $ 40 / барр. становить від 10 відсотків.

 

Як повідомляв OilNews, в четвер, 2 березня, до 9:00 за Києвом вартість бареля травневої нафти Brent склала $ 56,16 (-0,35%). Барель квітневої нафти WTI торгувався по $ 53,58 (-0,46%). Попередні торги по стандартам завершилися на рівні $ 56,36 і $ 53,83 відповідно.

 

10 грудня 2016 року 11 країн-учасниць ОПЕК і 11 держав які не входять в картель підписали пакт про скорочення видобутку нафти приблизно на 1,8 млн бар. У лютому рівень виконання віденських домовленостей склав 94%, повідомляє Reuters з посиланням на власні дослідження.

За матеріалами:oilnews

Всі новини