ОПЕК почала розробку стратегії виходу з угоди ОПЕК +

21.12.2017

Організація країн-експортерів нафти приступила до розробки стратегії плавного виходу з угоди ОПЕК +. Розробляється кілька варіантів виходу, передає Reuters з посиланням на два джерела в картелі. «Роснефть» не виключає, що скорочення поставок нафти буде проводитися і в 2019 році.

 

Організація країн-експортерів нафти, Росія і ряд інших країн які не входять в картель виробників 30 листопада продовжили термін дії угоди ОПЕК + до кінця 2018 року. Однак учасники ринку все частіше цікавиться тим, як саме підписанти документа мають намір вийти з домовленостей по досягненні головної його мети - скорочення світових товарних запасів нафти до середнього п'ятирічного рівня.

 

Два джерела Reuters повідомили, що віденському секретаріату картелю доручено розробити різні варіанти виходи з угоди ОПЕК +. За їх словами, зараз занадто рано говорити про те, як він буде виглядати, але, швидше за все, «це стратегія безперервності, а не вихід».

 

Сьогодні нафта марки Brent торгується біля позначки в $ 64 / барр., що на $ 4 вище ціни, якої ОПЕК намір досягти в 2018 році, повідомляють джерела в картелі.

 

У червні ОПЕК і її партнери по пакту проведуть чергову міністерську зустріч, на якій обговорять проміжні результати угоди і перспективи виходу з неї. В ході листопадового саміту на такому форматі наполягла Росія. Однак, представник компанії «Роснефть» на цьому тижні заявив, що процес скорочення нафтовидобутку може тривати і в 2019 році.

 

Як повідомляв enkorr, в своєму грудневому прогнозі ОПЕК підвищила очікуваний рівень видобутку нафти за межами картелю. При цьому збільшення виробництва сировини в Сполучених Штатах в документі названо «фактором значної нестабільності» для світового ринку.

 

За підсумками минулого тижня, видобуток нафти в США досягла 9,79 млн бар. / добу. На думку галузевих експертів, цей показник може перевершити позначку в 10 млн б / д вже найближчим часом.

За матеріалами:enkorr

Всі новини