ОПЕК: ринок досягне балансу до кінця 2018 року

15.12.2017

ОПЕК очікує, що ринок збалансується в кінці 2018 року, так як до цього моменту перенасичення ринку має бути усунуто. Цьому не завадить навіть та обставина, що США і інші виробники, які не є членами картелю, качають все більше і більше нафти.

 

Згідно місячному звіту, ОПЕК змінила свій прогноз попиту на видобуту в країнах ОПЕК нафту в бік зниження на 270 тис. барелів на день до загального показника 33,15 млн. барелів на день.

 

Частково це пояснюється зрослими обсягами видобутку нафти в США.

 

Звіт був опублікований після ухвалення ОПЕК, Росією та їхніми партнерами рішення про продовження терміну дії угоди про обмеження обсягів видобутку нафти до кінця 2018 року. "Це повинно привести до подальшого скорочення світових запасів нафти і до приведення ринку в збалансований стан до кінця року", - вказується в звіті ОПЕК.

 

Аналітики відзначають, що якщо ОПЕК збереже показники видобутку нафти на листопадовому рівні і якщо не буде якихось особливих потрясінь, то в наступному році на ринку нафти може спостерігатися дефіцит в 700 тис. барелів на день. Виходячи з останнього звіту ОПЕК, дефіцит на ринку може скласти навіть 830 тис. барелів на день.

За матеріалами:oilexp

Всі новини