ОПЕК в січні скоротила видобуток нафти на 90% від плану - МЕА

13.02.2017

Видобуток нафти країнами ОПЕК в січні скоротилася на 1 млн бар / добу, до 32,06 млн бар., говориться в повідомленні Міжнародного енергетичного агентства.

 

ОПЕК 30 листопада домовилася про зниження свого видобутку на 1,2 млн бар / добу - до 32,5 млн бар. Країни, які не входять в ОПЕК,  10 грудня погодили скорочення власного видобутку сумарно на 558 тисяч барелів на добу, в тому числі Росія - на 300 тис.барр. Угода укладена на перше півріччя 2017 року з можливістю пролонгації.

 

Таким чином, за перший місяць дії угоди ОПЕК виконала його на 90%, зазначає МЕА.

 

"Деякі виробники, в тому числі Саудівська Аравія, скоротили пропозицію більш, ніж потрібно. Зниження виробництва частково було компенсовано більш високими показниками з боку Лівії і Нігерії, які звільнені від (забовязень) скорочення видобутку", - повідомляє агентство.

 

В цілому видобуток нафти ОПЕК і країн які не входять в організацію, скоротилася в січні майже на 1,5 мільйона барелів на добу, до 96,4 млн бар. Це на 730 тис. бар. в день менше аналогічного показника річної давності.

 

У той же час МЕА зазначає, що після зниження на 0,8 мільйона барелів на день в минулому році, видобуток нафти країн, що не входять в ОПЕК, як очікується, збільшиться на 0,4 млн бар. в день в 2017 році. Зокрема, згідно з прогнозом, в США, Канаді та Бразилії показник в поточному році можуть вирости на 750 тис. бар. в день.

 

За повідомленням агентства Dow Jones, яке також посилається на інформацію МЕА, видобуток в Росії, яка взяла на себе більше половини від загального обумовленого зниження видобутку поза ОПЕК, скоротилася лише на 100 тис. бар. в день, тобто приблизно на третину від обумовленого.

За матеріалами: nefterynok

Всі новини