Оператори ринку прогнозують зростання цін на автогаз до 17-18 грн / л

22.08.2017

У найближчі святкові та вихідні дні роздрібна вартість скрапленого газу в Україні може досягти рівня 17-18 грн / л. Таку думку висловили OilNews учасники ринку.

 

Зокрема, за словами генерального директора столичної мережі АЗС KLO Сергія Житника, через що склався на ринку дефіциту, вартість автогазу виросте до 17 грн / л, що стане психологічним бар'єром для споживача.

 

«Пікова вартість автогазу, коли його вже недоцільно використовувати, індивідуальна. Одні дивляться на ціну на стелі, інші - по витраті авто. Витрата на ЗВГ на 10% більше, ніж при заправці транспортного засобу бензином», - зазначив він.

 

Представник великої мережі АГЗП припускає, що за вихідні 24-27 серпня скраплений газ в роздробі подорожчає до 18 грн / л.

 

«Ринок заспокоїться, зникне ажіотаж, коли відновляться імпортні поставки зрідженого газу», - зазначив співрозмовник OilNews, додавши, що на стабілізацію ринку вплине і падіння роздрібних продажів операторів, яке буде викликано недоцільністю використання дорогого газу автомобілістами.

 

Аналітик «Консалтингової групи А-95» Артем Куюн вважає, що криза, з яким зіткнулися постачальники газу, виявився набагато сильнішим, ніж очікувалося. «Причому справа не стільки в оцінці дефіцитних обсягів, скільки в неможливості цю нестачу закрити: в Україні катастрофічно не вистачає вагонів, а ті, що є « Укрзалізнця » не в силах ефективно використовувати. Найбільш гостро дефіцит газу на заправках відчувається на Півдні і на Заході країни. Газу немає як на одиночних станціях, так і в великих мережах», - зазначив Куюн.

 

Він прогнозує, що ситуація на ринку ЗВГ зможе стабілізуватися не раніше третьої декади вересня.

 

Як повідомляв OilNews, 22 серпня ПАТ «Укргазвидобування» реалізувало 2,9 тис. тон  (з 5,2 тис. тон) ЗВГ за середньою ціною 28 449 грн / т. Таким чином, був встановлений черговий рекорд вартості ЗВГ в Україні.

 

При цьому трейдери вже прогнозують падіння продажів в роздрібній торгівлі. «Роздріб вже перевалила за 15 грн / л, це серйозний психологічний фактор, і сьогоднішній аукціон чітко показує, що ціна буде рости далі. Думаю, що після зростання вище 17 грн / л обсяги продажів впадуть суттєво», - зазначив один з великих трейдерів.

 

Нагадаємо, за період з 21 по 22 серпня ціна автогазу в великих мережах в Києві виросла в середньому ще на 50 коп. / л - до 15,4-15,5 грн / л.

За матеріалами:oilnews

Всі новини