Оптові ціни на нафтопродукти злетіли слідом за європейськими котируваннями.

10.03.2016

У середу, 9 березня, ціни на залізничні партії дизельного палива зросли на 570 грн / т, - до 16 300грн / т. Бензини А-92 і А-95 подорожчали на 400-450 грн / т, - до 20 350 грн / т і 21 450 грн / т відповідно. Зростання цін трейдери пояснюють стрімким стрибком котирувань на нафтопродукти в європейських портах. Про це OilNews повідомили в «Консалтинговій групі А-95» з посиланням на власний ціновий моніторинг.

 

Дизпаливо в крупному опті в середу подорожчало на 500-700 грн / т. Ресурс на ст. Коростень досягла 16 500 грн / т. Його вартість наздогнала пропозицію литовського ДП на ст. Сарни (Рівненська обл.) І ст. Щорс (Чернігівська обл.), а також морського продукту з Болгарії в порту Південному.

 

Слідом за залізничними нормами підвищив позиції дрібний опт. Середня вартість дизпалива в столичному регіоні в перший робочий день після свят підскочила на 60 коп. / л., - до 13,92 грн / л.

 

Головною причиною подорожчання стало стрімке зростання котирувань нафтопродуктів в європейських портах слідом за нафтою, що виросла до $ 40 / барр. Так, вартість бензинів А-95 в Середземномор'ї 8 березня досягла $ 410 / т, ДП - $ 356 / т. В середньому зростання котирувань по основним європейським базисам за останні два тижні склав $ 65-75 / т.

 

«Зростання котирувань - це єдина причина подорожчання. Якби курс гривні на міжбанку на минулому тижні не зміцнили до 26,15 грн / $ 1, ринок б виріс не менш ніж на 1 000 грн / т вже сьогодні », - зазначив один з великих імпортерів білоруського ДП. За його словами, зміни умов розмитнення незначно позначилися на ціні ресурсу. «Ми бачимо подорожчання партій в середньому на $ 1-1,5 / т по дизпаливу і $ 5-7 по бензинах. У той же час ми очікуємо невеликий позитивний ефект від скасування обов'язкової акредитивної форми розрахунку при закупівлі великого обсягу валюти », - поділився трейдер.

 

Як повідомляв OilNews, згідно Системі електронного адміністрування реалізації палива (СЕАРТ) нафтопродукти розмитнюють в літрах з використанням щільності продукту, наведеного до температури 15 градусів за Цельсієм. У вівторок, 1 березня, в перший день вступу цієї норми в силу розмитнення нафтопродуктів виявилася паралізованою. Однак вже 3 березня процедура увійшла в режим.

За матеріалами:oilnews

Всі новини