Оптові ціни ЗВГ злетіли до рівня вересня і можуть оновити річні максимуми

27.10.2016

Оптові ціни на скраплений газ за тиждень виросли на 1 800 грн / т, - до 18 800 грн / т. Про це OilNews розповіли в «Консалтинговій групі А-95» за підсумками щоденного моніторингу цін на оптовому ринку.

 

Подорожчання почалося в середині жовтня. Найбільш інтенсивне зростання цін сталося в останні сім днів. В середньому по країні ціна виросла на 1 800 грн / т, - до 18 800 грн / т. В останній раз на такому рівні вона перебувала в кінці вересня.

 

Головним поштовхом зростання цін стала ситуація з введенням санкцій проти найбільшого перевізника російського газу компанії «СГ-Транс».

 

За словами учасника ринку розуміння розвитку ситуації на ринку поки не немає. «Альтернатива« СГ-Трансу »поки не готова. «Роснефть» готова вантажити ресурс, але тільки в цистерни «СГ-Транс», а що далі з ними робити немає розуміння »- прокоментував ситуацію керівник департаменту реалізації компанії« УПК-Комерц »Сергій Єрмаков.

 

Оператори також відзначають, що данною ситуацією вже скористалися російські постачальники. Вартість газу на східному кордоні зросла на $ 50 / т, - до $ 450 / т. При цьому поставки ЗВГ можливі не раніше ніж через 10-15 днів.

 

За прогнозами учасників ринку оптова вартість скрапленого газу перевищить позначку в 19 000 грн / т в найближчі два дні.

 

«Поки  ми не бачимо краю. Багато що стане зрозуміло в короткий період після 31 жовтня, коли «Укрзалізниця» відновить дію конвенції про заборону перевезень у вагонах «СГ-Транс». У ці дні газ може оновити рекордні показники середини вересня. Не дарма ж «Укргазвидобування» призначила свій аукціон в акурат на 3 листопада », - поділився прогнозом один з найбільших імпортерів.

 

Нагадаємо, що до 17 жовтня відзначалося зниження цін на газ в опті, яке почалося в кінці вересня. До цього, з липня, на тлі дефіциту торгового балансу стався найбільший стрибок цін в історії ринку. На піку вони досягли 22 000 грн / т.

За матеріалами:oilnews

Всі новини